Aj v Chomutove sa mohli oprieť o skvelého brankára Libora Kasík, ten ale za ne góly dávať nemôže. Hokejisti Zlína spoľahlivý výkon svojej opory na útočnej polovici strelecky nepodporili a dôležitý mač v bitke o predkolo play-off prešli 0: 2.

“V posledných zápasoch sa na gól hrozne prsia. Na jeden sme prehrali v Košiciach, na jeden vyhrali v Třinci, “zmienil kouč Zlína Robert Svoboda dva futbalové výsledky z konca starého roka.

V predošlých šiestich kolách sa jeho mužstvo presadilo bránkovej v normálnej hracej dobe iba sedemkrát. V extralige je menej produktívne len jihlavský nováčik.

“Nedávame góly, asi stojíme zle pred brankárom,” prehodil útočník Antonín Honejsek, ktorý mal v Chomutove najväčšiu zlínsku šancu.Obranca Flemming však na bránkovej čiare zastúpil už prekonaného Lukeša; domáci mladík tak mohol po zápase osláviť prvej extraligovú nulu.

“Chytal fantasticky. Vôbec som ho nepoznal. Bol som zvedavý, ako to zvládne. Herni sme boli lepší, vytvorili sme si veľa streleckých pozícií, ale niekedy predviedol až zázračné zákroky. Klobů dole pred ním, “ocenil Honejsek Chomutovskeho hrdinu, ktorého tiež dvakrát zachránila tyčka.

Kašík sa Lukeš vyrovnal, toľko šťastia ale nemal. Kapituloval len po teči Nevädza, ktorého zásah zo vzduchu musel posvätiť ešte videorozhodca. Druhú gólovú akciu Pirátov už sledoval zo striedačky pri power-play, pri ktorej Zlín prvýkrát v sezóne inkasoval. “Leží na nás deka, strely na bránu nám poriadne nechodí.Nevychádza nám čo predtým, “štve Honejska.

V Chomutove navyše hostia pohrdli šiestich výpočtovými výhodami.

” Naša prvá lajna je vždy začína a príde mi, že moc chceme, ale robíme zlá rozhodnutie. Mali by sme to zjednodušiť. Poslať tam poriadnu ranu od modrej čiary a dorážať. Stále to chceme dávať do prázdnej brány, “vystihol Honejsek.

Barani majú za sebou nevydarený týždeň. V Mladej Boleslavi brali šťastnú výhru v nájazdoch, zo zápasov proti Sparte a Chomutov však vyšli naprázdno. S oboma súpermi pritom mali pred tretím vzájomným duelom stopercentnú bilanciu.

V tabuľke zostali ôsmich o bod za Spartou, za nimi je ale poriadna tlačenica – 9. Pardubice sú späť o skóre, 10. Chomutov stráca bod, 11 . Liberec tri, 12.Mladá Boleslav štyri.

“Taký zápas sme mali zvládnuť, lenže sme ho druhýkrát v rade nezvládli. Rozhodol prvý gól. Keby sme ho dali my, tak niečo Urve, “mienil Honejsek. “V tejto fáze sezóny sme nervózni.”

V najbližších kolách bude tlak na tímy okolo kritickej desiatej pozície gradovať. Už v nedeľu začne posledná štvrtina základnej časti.