V druhodivizním IBU Cupu totiž nikto nezaujal tak, ako pred týždňom štvrtá Veronika Gereková a siedma Markéta Davidová.¨

Cez víkend sa v Lenzerheide najviac darilo Lukášovi Kristejnovi, ktorý došiel šestnásty v šprinte a Jaroslavovi Soukupovi – šestnáctému vo stíhacím závodu. Medzi ženami zašla najlepšie Anna Tkadlecová – došla 35.v šprinte.

Také výsledky ale na posun do A tímu nestačí.

V mužskej zostave tak zostávajú Ondřej Moravec , Michal Šlesingr , Michal Krčmář , Tomáš Krupčík aj Adam Václavík , ktorý sa do Svetového pohára vrátil v Hochfilzene.

Úvodná koleso ešte absolvoval v IBU Cupe, potom si pozíciu vymenil s Jaroslavom Soukupom a v a tíme zatiaľ zostáva.

Ženy budú aj vo francúzskom Annecy štartovať v šiestich, teda maximálnom počte, ktorý si vyšli minulú sezónu v rámci Pohára národov .

Českú jedničku Veroniku Vítková doplní Eva Puskarčíková , Lucie Charvátová , Jessica Jislová , ale tiež Veronika Gereková s Markétou Dávidovou .

Práve Gereková sa do Svetového pohára vrátila po vážnej nehode po piatich rokoch.V šprinte urobila jednu chybu, ale kvôli pomalému behu došla osemdesiatštyri. “Išlo pre ňu o určitý krst a bola z neho trochu vyľakaní. Takže by som nerobil z prvých pretekov nejaké veľké závery, “vysvetľuje šéftréner tímu Ondřej Rybář.

Spolu s ňou letí do Francúzska aj 20-ročná Markéta Davidová, ktorá v Hochfilzene zažila náročný víkend – tri preteky v troch dňoch.

Ale popasoval sa s ním veľmi slušne. Po 41. priečke v šprinte došla po siedmich chybách na strelnici 50. vo stíhacím závodu. V nedeľu potom vytiahla v treťom úseku ženskú štafetu na siedme miesto po tom, čo len raz dobíjala postojačky.

“Markéta je členkou juniorského tímu,” pripomenul Rybár. “Ale dnes tu odviedla perfektnú prácu.Bežecké už teraz patrí vo sveták medzi špičku a sveták sú pre ňu tou najcennejšie skúseností. Čím skôr sa v nich otrká, tým lepšie. ”

Zostava A tímu sa tak nemení. Svetový pohár vo francúzskom Annecy štartuje už vo štvrtok šprintom žien.

Dočká sa pred Vianocami český tím prvých stupňov víťazov?