Českí futbalisti sa hneď po pondelkovej prehre 0: 1 v úvodnom zápase európskeho šampionátu proti Španielsku vrátili z Toulouse späť do Tours, kde majú počas turnaja základňu. Reprezentanti sa snažili vstrebať sklamanie z toho, že prehrali gólom tri minúty pred koncom, a po tréningu pred poludním už začali myslieť na piatkový druhý zápas skupiny s Chorvátskom.

“Prišli sme v desať večer a šli sme spať vo dvanásť. Mal som problémy zaspať, nie je to ľahké po takomto zápase. Dlho som sa pozeral na televíziu. Mrzí to veľa, “ povedal novinárom útočník Tomáš Necid.

” Bolo veľa sklamania, ale Španielov mal veľa šancí, ale hrdo sme hrdo a bojovali jeden po druhom.Potom vás to mrzí, ste po zápase zničený a únava je raz tak horšie, ale dnes sme sa prebudili a sústredíme sa na Chorvátsko. Pozrieme sa na video a povieme si, čo bolo dobre a čo zlepšiť, a začneme sa sústrediť na Chorvátmi, “ doplnil stredopoliar Ladislav Krejčí.

Po zápase so Španielskom sú všetci hráči v poriadku. < i> “Včerajší zápas, hoci bol pomerne ťažký, nás nestál žiadne šrámy. Nikto neprežil vážnejšie zranenia. Kluci sú po zápase ešte unavení. Sme skôr sa šrámy na duchu ako na tele, všetci trénujú a všetci budú v poriadku, “ povedal tímový lekár Petr Krejčí, podľa ktorého je stopercentne v poriadku aj stredopoliar Bořek Dočkal.

Tréning na štadióne Liga FC Tours bola rozdelená do dvoch skupín.Tí, ktorí hrali proti Španielsku v základnej línii, nezabrali bez regeneračných a stabilizačných cvičení. Niektorí hráči ani nemali kopačky a stredopoliar Krejčí sa dokonca pripravoval naboso.

“Len keď je teplo, tak to Praktikujte. Ale hlavne som si dneska zabudol topánky, ale nevadí, bolo pekne. Aj stabilizačný cvičenia Tak to robia lepšie, “povedal Krejci. Druhá skupina hráčov trénovala s loptou.

Popoludní majú reprezentanti až na video voľno.

V Tours bude český tím vo štvrtok až do odchodu Na miesto zápasu s Chorvátskom. Etienne.