Jasnú víziu má pred nastávajúcim ročníkom najvyššej domácej hokejovej súťaže generálny manažér a zároveň hlavné kouč klubu Vítkovice Ridera Jakub Petr. Chce, aby bol prejav tímu bez výpadkov, aby sa individuality posúvali v štatistikách súťaže do vyšších poschodí, aby sa tím o krok zlepšil oproti minulej sezóne.

“Náš trénerský cieľ je, aby sme boli konzistentné po celú sezónu.Všetci teraz hovoria, že chcú do play off, nás však zaujíma aj cesta, akou sa tam dostaneme, “povedal Jakub Petr.

Oporou Vítkovíc bude rovnako ako v minulej sezóne brankárska dvojica Patrik Bartošák, Daniel Dolejš. “Sme veľmi radi, že sa nám ich podarilo udržať, a veríme, že potvrdí svoje role, zopakujú výkony a pridajú ešte niečo navyše,” povedal vítkovický generálny manažér. “Po celej Ostrave putovali zvesti, že Patrik určite odíde. Ale ukázalo sa, on chce na úspech dosiahnuť tu. ”

K zmenám však došlo v obranných radoch. Lukáš Klok odišiel do Slovana Bratislava, zmluva skončila Karol Sloboda. “U Lukáša to síce bola nečakaná komplikácia, pretože nemal v zmluve výstupnej klauzulu, ale nechceme nikomu brániť v kariére.Svoje si tu odviedol a raz sa treba vráti, “podotkol Peter. Náhradou prišli z Jihlavy Švéd Erik de la Rose a Petr Šidlík. “Erik je pravák, typovo do presilovky, Petr zapadá do našej koncepcie, je silný v defenzívnej hre,” hodnotil kouč, ktorého v príprave presvedčil aj mladý obranca Tomáš Černý. “Hral tak, že si povedal o zmluvu.”

Ofenzíva Vítkovíc zostala v podstate nezmenený, doplnil ju len Jan Schleiss, ktorý prišiel z Plzne. “Útok máme stabilizovaný, väzby a úloha fungujú tak v kabíne, tak na ľade. Jadro zostáva a veríme, že bude úspešnejší ako v minulej sezóne, “konštatoval Jakub Petr.

V príprave sa však Vítkovickým výsledkovo toľko neviedlo.Prehrali sa Vsetínom, stratili obe krajská derby s Třinci, proti ruskému Soči nestačilo Vítkovickým ani vedenie 4: 0. Na Tatranskom pohári prehrali Vítkovice s maďarským celkom Jegesmedvék Miskolc 1: 3.

“Nebudeme sa na nič vyhovárať, výsledkovo to bola najhoršia sezóna za dobu, čo som pri tíme. Ideálne to určite nebolo, “netajil Jakub Petr. “V predchádzajúcich dvoch sezónach nám úvodnej štvrtiny základnej časti nevychádzali. Preto sme zmenili štýl prípravy. Nemôžeme byť spokojní, ale to, čo sme z nej chceli dostať, to sme dostali. Hľadali sme nové väzby, nové impulzy, chceli sme dostať hráčov do nekomfortné zóny.Do zápasov chodili z maximálnej únavy, chceli sme ich dostať do stresu ako v extralige, “vysvetľoval vítkovický tréner. “Z výsledkov v príprave však pred štartom novej sezóny nervózny nie som. Priniesla nám to, čo priniesť mala. ”

generálkou pred štartom extraligovej sezóny Vítkovičtí v piatok zvládli. Doma sa stretli s Duklou Trenčín, ktorú porazili 6: 0. Po zajtrajšom stretnutí s fanúšikmi v Skalka family parku vo Vřesina u Ostravy (od 14.00) čaká Vítkovické ostrý štart sezóny. V piatok nastúpi v 1. kole extraligy v Pardubiciach. “Ešte máme pár maróduje, ale v Pardubiciach už budeme v najsilnejšej zostave,” uistil Jakub Petr.