Po nedávnej sedemzápasovej víťaznej šnúre Thunder podľahli druhýkrát v dvoch dňoch a na ôsmom mieste Západnej konferencie sa na ne “lepí” New Orleans. Pelicans porazili Miami 104: 102 a vyhrali štvrtýkrát za sebou.

Westbrook si pripísal 40 bodov, 13 doskokov a 11 asistencií. Trikrát za sebou predviedol triple-double naposledy LeBron James v roku 2009. Navyše si Westbrook počas februára pripísal päť zápasov s aspoň 30 bodmi a desiatimi asistenciami, čo je rekord ligy. “Hrá takto roky, ale samozrejme teraz vo februári to posunul ešte na inú úroveň,” povedal tréner Scott Brooks.

Oklahoma City viedlo ešte v tretej štvrtine až o 15 bodov, domáci sa ale nevzdali.Záver Blazers zvládli lepšie, keď v kritickú chvíľu minul Westbrook jednu z troch šestiek a Portland si naopak na čiare trestného hodu počínal bezchybne.

Westbrook navyše v úplnom závere spadol hlavou na koleno spoluhráča Robertsona a zo zápasu odchádzal značne otrasený.

“Ten chlapec má srdce bojovníka. Zakaždým hrá naplno a nevyhovára sa. Aj keď sme oslabení, tak verí, že môžeme vyhrať, a robí pre to všetko, “uviedol Brooks.

Najlepším hráčom víťazov bol LaMarcus Aldridge s 29 bodmi a 16 doskokmi, Damian Lillard dal tiež 29 bodov.

Cleveland šetril kvôli zraneniam svoje dve hviezdy LeBrona Jamesa (chrbát) a Kyrieho Irvinga (koleno) a Cavaliers bez nich prehrali v Indiane 86:93.Rozohrávač Indiany George Hill dosiahol na svoj prvý triple-double v kariére za 15 bodov, 10 doskokov a 12 asistencií.

V piatkovom programe uspeli oba najlepšie tímy konferencií. Atlanta vyzrela vďaka skvelému vstupu do zápasu a 20 bodom Paula Millsapa na Orlando (95:88) a Golden State s prispením 22 bodov Stephena Curryho zvíťazilo hladko v Toronte 113: 89.

Šnúru porážok po štyroch zápasoch ukončili úradujúci šampióni zo San Antonia, ktorí vyhrali na palubovke Sacramenta 107: 96. Naopak z krízy sa nemôžu dostať hráči Washingtonu, ktorí nevyhrali ani vo Philadelphii (81:89). Pre Wizards to bola šiesta prehra v rade a jedenásta z posledných trinástich zápasov.