Veľká Británia Simon Yates získal svoje prvé veľké turné víťazstvo s neskorým útokom na javisko šiestich z Vuelta a España. 24-ročný Bury narodený jazdec Orica-BikeExchange, ktorý sedel z tohtoročného Tour de France, keď slúžil štvormesačnému zákazu “neúmyselného” porušenia antidopingových pravidiel, vyskočil o štyri kilometre a skončil 20 sekúnd bez Luísa Leona Sáncheza (Astana). Pelotón s kolumbijským vodcom Darwinom Atapuma a veľkými súťažiacimi o klasifikáciu, vrátane tímu Chris Sky Froome a pána Movistar Alejandro Valverde a Nairo Quintana, bol 29 sekúnd za Yatesom.Sportový obrázok dňa: Taliansko zemetrasenie hold v La Vuelta Prečítajte si viac Atapuma BMC Racing zostáva v červenom drese, s Valverde 28 sekúnd za sebou a Froome ďalšie štyri sekundy späť, zatiaľ čo Quintana a Yates je tím-kolega Esteban Chaves sú obaja 38 sekúnd.

Yates sa vrátil do top 10 a do jedného minútu 28 sekúnd Atapuma, keď pridal ďalšie nezabudnuteľné popoludnie na hviezdny rok rodiny Yates na bicykli. Dvojčatý brat Adam skončil štvrtý na Tour de France a stal sa prvým Britom, ktorý vyhral biely dres pre najlepšieho mladého jazdca. Simon Yates bol nútený sledovať jeho bratov zneužívanie z diaľky, keď sedel na preteky kvôli dopingovému zákazu, ktorý prišiel po tom, čo tímový lekár nepodarilo správne požiadať o lekársku výnimku pre jeho liečba astmy, ale dal to za sebou, keď zvíťazil na konci 163,2 km od Monforte de Lemos do Luintra v Galícii.

Yates povedal Eurosportu: “Naozaj sme to nastavili dobre.Podarilo sa mi využiť svoju príležitosť na konci. Nebolo plánované, že sme chceli urobiť to ťažké preteky. Bol to dosť bláznivý deň s mnohými zákrutami a zákrutami. Dostal som čas na môj útok na dokonalosť. “

Trvalo viac ako 50 kilometrov za deň, kedy sa vytvoril a keď to urobil, prítomnosť Josého Mendesa (Bora-Argon18), ktorý začal deň 2 minúty 51 sekúnd nadol Atapuma, zabezpečil, že nikdy nebol schopný vybudovať príliš veľký olovo. Omar Fraile (Dimension Data) zaútočil sám po tom, čo bol jediný kategorizovaný výstup s dĺžkou pod 50 km, ale bol chytený 19 km zanechal Mathias Frank (IAM Cycling), Jan Bakelants (AG2R – La Mondiale) a Andrey Zeits (Astana). Frank potom odišiel sólo a viedol až k Yatesovi po neskorom útoku Dani Morena z Movistara predná časť pelotónu, vyrazila jasne s menej ako 4 km.