Päťdesiatdvaročný Krupp považuje za česť, že si práve jeho ambiciózny klub vybral s vierou, že nájde cestu z biedy neúspechov posledných rokov.

Krupp má za sebou mimoriadnu hráčsku kariéru s mnohými sezónami v NHL, angažmán u národného mužstva Nemecka a následne dve zastávky na klubovej úrovni v najvyššej nemeckej súťaži. “Že som dostal dôveru viesť taký tím, ako je Sparta, je pre mňa obrovská česť,” uviedol Krupp pre klubový web.

Ešte vo štvrtok pritom bojoval o nemecký titul na striedačke Eisbären Berlín, jeho zverenci však prehrali rozhodujúci siedmy duel v Mníchove 3: 6. “Bol to veľký boj a veľa tesná séria, ale bohužiaľ sme ju nedokázali dotiahnuť do víťazného konca.A teraz už som samozrejme natešený na ďalšiu výzvu, ktorou je práca v Sparte. Čím viac si o tom zisťujem, tým viac som ohromený tým, aký význam má hokej v celej krajine, “pripustil Krupp.

dohode s vedením Sparty nahralo, že sa dlhodobo pozná s majiteľom Sparty a predsedom predstavenstva Petrom brezy . Stretli sa už v roku 1994, kedy breza chytal za Landshut a Krupp tím krátko posilnil pri výluke v NHL. “Že sa spolu poznáme, teda určite hralo veľkú úlohu v mojom rozhodnutí prijať ponuku od Sparty,” potvrdil Krupp.

“Najprv som Petra stretol v Landshute ešte ako hráča, niekoľko rokov potom už ako činovníka Českého zväzu ľadového hokeja na majstrovstvách sveta. S niektorými ľuďmi si proste sadnete.Od tej doby sme si vždy našli chvíľu prehodiť pár slov, aj keď išlo napríklad o svetový šampionát, kde sú všetci veľa zaneprázdnení a vystresovaní, “priblížil Krupp.

Teraz sa už chystá urobiť prvé kroky k tomu, aby vytiahol Spartu na výslnie. “Najprv si s celým realizačným tímom a športovým oddelením sadneme a povieme si, čo a ako. Každý, kto v klube pracuje s hráčmi, hrá dôležitú úlohu. A aby všetko klapalo, musia byť všetci na rovnakej vlne a pracovať pospolu ako tím.Aby sme vedeli Spartu tam, kde ju chceme, “vyhlásil Krupp. “A už som si teraz stiahol program na učenie češtiny a musím povedať, že ma teda čaká veľa práce…,” dodal s úsmevom.

O očakávaniach hovoril veľmi opatrne a zdržanlivo. “Chcem sa v prvom rade stretnúť so všetkými hráčmi a začať spoločne pracovať. Hrali sme vlani v lete s Berlínom priateľský zápas proti Sparte a ten tím sa mi páčil. Ale to je zatiaľ všetko, čo dokážem povedať. Akonáhle začne príprava a spoznám hráča, budem si môcť urobiť vlastný názor, “vyhlásil Krupp.

Bohatú hráčsku kariéru považuje za veľké pozitívum pri svojej práci. “Dokážem vidieť vec z oboch strán, ako z tej trénerskej, tak z hráčskej. Keď ste sám hokej hral, ​​viete, aké to je byť na ľade.Pomôže vám to v tom, že viete, ako sa hráči cítia a ako premýšľa, “vysvetlil Krupp.

Svoje doterajšie tri zastávky na klubovej úrovni – Kolín, Eisbären Berlín a Spartu – považuje za porovnateľné. “Myslím, že Kolín, Berlín i Praha majú dosť vecí spoločných. Všetky kluby majú veľké meno a do každej sezóny vstupujú s vysokými očakávaniami. Všetky tri musia hrať atraktívny hokej, aby naplnili veľké arény, a svojich súperov vždy namotivuje k najlepším výkonom. A samozrejme sú veľa mediálne sledované, “uviedol Krupp.