Cez päťdesiat historických vozidiel vyrobených do roku 1979 sa predstaví aj v južných Čechách. Vo štvrtok na pretekárov čakajú nočné skúšky na známych tratiach Rallye Český Krumlov.

“Bude to jedna z najťažších častí súťaže, pretože povedie v zime a potme po najkľukatejšia ceste v regióne. Závod bude veľa náročný hlavne na orientáciu, “hovorí Pavel Kacerovský z tímu ČK motorsport.

Najdôležitejšími bodmi na trati sú Svatý Jan nad Malší, Kaplice, Soběnov, Benešov nad Černou či Malonty. Prvé auto príde do Jana pred 18. hodinou, potom bude prestávka na večeru a ľudia si môžu prezrieť pretekárske stroje.Okolo 21.30 hodín prejdú veteránov námestím v Kaplici, odtiaľ pokračujú ďalej.

“Vo Svätom Jánovi nad Malšou sme pre posádky pripravili aj špeciálny test, ktorý sa sčasti pôjde po uzavretej ceste, po ktorej vedie aj rýchlostná skúška Rallye Český Krumlov. Cesty medzi Ločenice a Velešín bude vo štvrtok od 16.30 do 20 hodín uzavretá, “upozorňuje Kacerovský.

Zimná skúška je diaľková rally presnosti a ide pod bežnú prevádzku. Až do 17., budú spustené autá rôznych značiek, ale tohtoročný pretek priťahuje viac jazdcov. Najväčšou hviezdou je švédska dvojica zložená z majstrov sveta v rally.Saab 96 bude majstrom sveta v roku 1984 Stigom Blomqvistom, navigovaným do roku 1983 Arne Hertz. Slávnosť výročia Monte Carla

Už v stredu odovzdá časť organizačného tímu ČK Motorsport ďalšiu veteránsku súťaž. Na prestížnej rally Monte Carlo Historique. Po šiesty raz si Karol Mach a Jan Bláha vyzdvihnú športové auto ŠKODA 130 RS. “Toto je jeden z miest, kde začína jazda na hviezdach.”

Naša posádka prichádza do Monte Carly v sobotu večer po 1200 kilometroch.Tá hlavná časť rely sa potom bude v okolí kniežatstve odohrávať až do budúcej stredy, “opisuje Kacerovský program dvoch Juhočechov, ktorí sa tak zvezú aj na rýchlostných skúškach práve skončenej Rallye Monte Carlo alebo po legendárnom úseku Col de Turini.

Posádka ČK motorsportu bude v počiatočnej fáze jedinou v Českej republike. Svojou účasťou v závodu chcú Mach s Bláhom osláviť 40 rokov od doby, kedy vo svojej triede na Rallye Monte Carlo vyhrala posádka Blahna – Hlávka a druhá bola dvojica Zapadlo – Motal. Išli vo vozidlách Škoda 130 RS.

“Naši chlapci pôjdu v replike vozidla, ktorý mal v roku 1977 na Monte k dispozícii práve jazdec Zapadlo. Je to veľká výzva pre náš tím, s veľkou konkurenciou pre Monte Carlo, viac ako 300 vozidiel.Chceme však pamätať na jubilejné výročie. Rovnako WRC2 sa umiestnil na prvom a druhom mieste v závode WRC2 v továrni na víkend so Škoda Fabia R5, “dodáva.