Tréner Frťala po nemastnom neslaný prvom polčase poslal na ihrisko dvojicu mladých odchovancov: Kubišta a Mihálika. A práve po ich spolupráci šiel Jablonec štyri minúty po prestávke do vedenia 2: 1. Ondřej Mihálik sa dostal k lopte za malým vápnom a prudkou ranou k žrdi prestrelil brankára Dostála. Ako sa ukázalo, bola to víťazná bránka.

“Sú to neuveriteľné pocity. Dúfam, že to nie je môj posledný gól.Ale hlavne je dôležité, že sme to doma zvládli a získali sme tri dôležité body, “žiaril úspešný mládežnícky reprezentant. “Som strašne vďačný za to, že som vôbec mohol do zápasu naskočiť a ešte sa mi to takto vylepšilo.”

Pre Ondreja Mihálika to bol šiesty ligový štart, do kabíny medzi Mazák sa prvýkrát posadil už v 17 rokoch a herné premiéru si odbil pred rokom a pol v stretnutí proti Příbrami. Napriek tomu išlo v sobotu v podstate o debut. Blonďavý talent doteraz počítal svoju účasť na minúty a naskakoval v záveroch zápasov, teraz však dostal šancu na celý polčas.A vtrhol do neho s neskutočnou vervou.

Gól mohol streliť už zo svojho prvého dotyku s loptou hneď po prestávke, lenže jeden zo zlínskych obrancov mu strelu v nádejné pozícii zmaril. “Škoda, trochu som zaváhal a obranca mi vypichol loptu na roh,” ľutoval Mihálik. Nesvěsil však hlavu a po troch ďalších minútach si dal parádny gólový darček k narodeninám.

A nemuselo zostať len pri jednej trefy.Desať minút pred koncom sa Ondřej Mihálik ocitol sám na ľavej strane zlínskeho pokutového územia a tlačil loptu k tyči, tu však tesne minul. “Standa Tecl mi dal balón do vápna, ja pálil ľavačkou z prvej na prednej tyč, ale strela sa o ňu len otrela z vonkajšej strany.”

To, že sa mu kouč chystá osladiť narodeniny štartom proti Zlínu, jablonecký mladík dopredu vôbec netušil. Pred zápasom si vypočul z reproduktorov gratuláciu od moderátora a myslel, že celé stretnutie strávi na lavičke. “Vôbec som nevedel, že nastúpim, bolo mi to povedané až o polčase.Pred zápasom som netušil, že by mi tréner chystal narodeninový darček, ale som rád, že som na ihrisku nakoniec mohol byť. “Pokyn od trénera znel jasne:” Hraj poctivo, s čistou hlavou a zabudni, že je to tvoja prvá veľká príležitosť. ”

To Ondřej Mihálik dodržal a znovu potvrdil, že má strelecké gény. Jeho otec Štefan skôr váľal za Jablonec alebo za Žižkov a platil za úspešného kanoniera. Okrem streleckých vlôh po otcovi junior zdedil aj prezývku Pišta.

Ak mu otec fandil z jabloneckej tribúny pri veľkej premiére sa Zlínom, si mladý Mihálik nebol po zápase istý. “Pred zápasom mi hovoril, že má veľa práce. Ale určite sa na ten môj gól pozrie v televízii alebo mu ho sám ukážem.Určite je na mňa pyšný. ”

Prvý strelený ligová bránka okrem radosti prinesie Ondřejovi Mihálik aj nejaké výdavky. Bude musieť zaplatiť zápisné do klubovej kasy. “Presnú sumu nepoznám, ale kapitán Tomáš Hübschman mi to určite spočíta a dá mi vedieť,” smial sa šťastný strelec a oslávenec, ktorému kysne veľká futbalová budúcnosť.