Ako potom interpretovať relatívnu silu testu, ktorý v sobotu predstavilo Nórsko, a dôležitosť tejto hry pre austrálsky futbal?

Zaradený pod severokórejskú stranu, ktorá nedokázala ani kvalifikáciu, na papieri Nórsko je slabšie ako brazílska strana, ktorú porazila Austrália, a silnejšie ako talianske mužstvo, ktorému Matildas podľahlo. Disciplinované Nórsko predstavuje veľkú hrozbu pre nádeje Matildasových majstrovstiev sveta | Richard Parkin Prečítajte si viac

Ak je hodnotenie rebríčka mierne ezoterickou diskusiou, potom zvážte psychologický význam tohto zápasu. Austrálski hráči, ktorí v posledných rokoch bojovali o získanie medzinárodného rešpektu, aby mohli byť považovaní za skutočného uchádzača o titul, opakovane usilovali o zdôraznenie svojej túžby zbaviť sa značky Underdog.A napriek tomu pokračujú v najlepších výkonoch, keď sa ich držia.

Rovnako ako nespočetné množstvo ďalších austrálskych tímov, aj nad Spojenými štátmi víťazia pozoruhodné posledné výsledky, ako napríklad Turnaj národov 2017, ktoré sú stále poslednou stranou číslo jedna na svete. strata na domácej pôde – ukážte schopnosť Matildy udierať nad svoju váhu. Je zriedkavé, že tím prichádza s krátkym výkonom proti vrchným stranám (pozri: Brazília), ale rovnako znepokojujúco, že má tendenciu zaostávať za tímami, ktoré nominálne nedosahujú poradie (pozri: Taliansko).

Pokušenie v turnajovom futbale je vždy držať jedno oko na ceste vpred.S potenciálnym štvrťfinálovým zúčtovaním s Anglickom a možným semifinálovým stretom s jedným z dvoch favoritov turnaja, Francúzskom alebo USA, sú to presne tie druhy príslušenstva, ktoré by potešila strana Matildas, ktorá sa osviežuje. </P >

Preto je tento zápas v Nórsku taký chúlostivý.Keď sa po troch po sebe idúcich štvrťfinálových vystúpeniach hovorí „pôjdeš lepšie“, hráči si nemôžu dovoliť pozerať sa na nič iné ako na zápas v Nice.

Tejto situácii nepomáhal ani zvýšený tlak posadnutosť výsledkami – zjednodušene povedané, prehra s Nórskom a celý experiment Ante Milicic bude zaznamenaný históriou, zbavený kontextových nuancií, ako neúspech.

Psychológia okolo Škandinávcov je silná – všetci kritici povedali im, že ich majstrovstvá sveta skončili, keď do zostavy vyšiel najlepší hráč sveta, víťaz Ballon d’Or Ada Hegerberg.

Ale už sme videli Gura Reitena a Caroline Graham Hansenovú – o ktorej sa predpokladá, že je fit a pripravený hrať v Nice – kvet v jej neprítomnosti.Rovnako ako Taliansko, ktoré sa vracia na najvyššiu priečku po 20-ročnej neprítomnosti, aj táto nórska strana má všetko, čo môže získať, a je len veľmi málo ohrozená.

Pre Austráliu je psychológia náročnejšia. Dobrá, ale nie skvelá stránka, Nórsko má dobre pokryté všetky špecifické tlakové body Matildy – a napriek tomu zostáva na strane číslo 6, aby vyšli von a proaktívne vyslali svojich zdanlivo menších súperov.

Po víťazstve jeho strany 3: 0 nad Nigériou tréner Martin Sjögren nijako nerobil prognózy, že jeho strana zásadným spôsobom zmení ich prístup proti „nadradenému“ súperovi vo francúzskych hostiteľoch.

„Náš štýl bude úplne proti Francúzsku, ”uviedol Sjögren. “Boli sme na vrchole zápasu po celú dobu [tu], ale proti Francúzsku to bude iný zápas, útočia oveľa viac ako my.”Pôjdeme trochu hlbšie, budeme hrať ako skupina.Pokúsime sa podniknúť protiútoky proti Francúzsku. “

S vyhliadkou na predĺženie a dokonca s penaltami je to presne ten druh prístupu, ktorý by Nóri mohli nasadiť proti Austrálii, a to s návrhom Talianska k tomu, ako to urobiť úspešne, bude musieť Milicic a jeho zamestnanci preukázať, že napravili citlivosť vo svojom tíme. Go-fest Sam Kerra čerpá pochvalu, keď presvitajú ďalšie kvality | Ella Reilly Čítajte viac

K dispozícii je plných 23 hráčov – vôbec prvý turnaj – taká bola povaha vystúpení Matildas Jekyll a Hyde, zatiaľ existuje pocit, že sme ich ešte nevideli to najlepšie, čo tento tím ponúka.

Napriek všetkému dôrazu na dôležitosť Elise Kellondovej-Knightovej v strede jeho zálohy Milicic ešte len uvidí, ako využije technickú jednotku č. 6 vo svojej preferovanej úlohe. .Ak by nominovaná hviezda tímu 2015 Svetového pohára nastupovala do role skríningu, spustilo by to dominový efekt, keď by sa Emily van Egmondová mohla posunúť ďalej vpred, a tak by pôsobivá Chloe Logarzo a Tameka Yallop bojovali o jednu pozíciu.

Táto interná súťaž – niečo, čo počas posledných zápasov, kde sa Austrália pýšila iba jedným špecializovaným stredovým obrancom, veľmi chýbala – by mohla byť kľúčom k zvráteniu nepriaznivých psychologických podmienok okolo tohto zápasu.

Vyhrajte tu a podmienky v ktorých sa predstavia Matildovia najviac prosperujúci. Najskôr sa však musia dostať cez Nórsko v Nice.