Išlo o politiku za behu, nie o zavŕšenie podrobného štvorročného plánu. Séria hazardných hier, ktoré vytvárajú niektoré štrukturálne problémy, ktoré vždy mali potenciál na rozuzlenie, keď to bolo na nich najdôležitejšie. Usadené tímy vyhrávajú majstrovstvá sveta. Všetci tréneri čiernych Steve Hansen by to mali oceniť viac ako ktokoľvek iný, pretože boli v rokoch 2011 a 2015 spájaní s dvoma veľmi skúsenými tímami, ktoré získali titul. Všetci čierni a Steve Hansen zdieľajú svoje bolesti po výstupe z majstrovstiev sveta v ragby. Prečítajte si viac

Hodil kockami na mnohých pozíciách, pričom v každom prípade odhodil skúsenosti v prospech mládeže. Samotné použitie piatich rôznych kombinácií záložníkov v 10 testoch kričalo o nestabilite.Úlovkom bolo pracovné nasadenie, ale dôležité sú aj pokojné hlavy pod tlakom, ktoré 22 Bet chýbali, keď boli potreby All Blacks najvyššie, najmä keď v hľadisku sedeli stredopoliar Ryan Crotty a krídelník Ben Smith, zatiaľ čo 108-Test rekvizita Owen Franks ani nedorazila do lietadla do Japonska.

Smith bol súčasťou pravdepodobne najlepšej hráčskej vodcovskej skupiny, akú hra v roku 2015 kedy videla, napriek tomu boli v kritickom okamihu vyzvaní k odpovedi. , ako sa to deje na majstrovstvách sveta. All Blacks v semifinále zaostali o 12: 7, v koši na hriechy bol Flanker Jerome Kaino 10 minút, ale presadil sa kapitán Richie McCaw a jeho kohorty, ktorí prevzali kontrolu.V čase, keď sa Kaino vrátil, nielenže už nedošlo k ďalšiemu poškodeniu, All Blacks vytiahli späť tri z týchto bodov a potom sa ujali vedenia dve minúty po tom, čo boli obnovení v plnej sile, pokračujúc na okraj Južnej Afriky 20–18 .

O víkendu umožnila nefunkčná čiara Novému Zélandu hrať šesť minút a hrať 20 minút. Bolo to záchranné lano, ktoré si nezaslúžili, ale dvere sú pootvorené. Nebol to nepodobný scenár ako pred štyrmi rokmi, ale s výrazne odlišným výsledkom. Takým sa držalo Anglicko v zápase, presnejšie v All Blacks, Nový Zéland zostal bezmocný a jeho disciplína a vyrovnanosť sa ďalej rozpadali, keď Anglicko dovŕšilo svoje historické víťazstvo 19: 7. Facebook Twitter Pinterest Nový Zéland sa lúči s majstrovstvami sveta v ragby v Jokohame.Fotografia: Kaz Photography / Getty Images

Prečo nemohli All Blacks odpovedať? Príliš veľa personálnych zmien, hráčska vodcovská skupina výrazne oslabila a príliš investovala do taktického plánu založeného na rýchlosti na zanedbanie všetkého ostatného, ​​ktorému chýbala záložná možnosť. Varovanie bolo, ale do značnej miery ustúpilo, po katastrofálnej prehre 47: 26 s Austráliou pri úvodnom teste roka v Bledisloe Cupe.

Predstavenie dvojhry Richieho Mo’unga-Beaudena Barretta os, ktorá sa počas tejto porážky v Perthe rozhýbala, bola znakom krátkej výberovej šablóny.Tento prepínač priniesol veľa prevrátených stránok, ale táto kombinácia mala príliš málo výletov, aby mohla byť oklamaná, a nemohla pod tlakom obstáť vo vedení.

Zahájenie svetového hráča roka 2014 Brodie Retallick v tak dôležitú noc , menej ako hra hrania času z vykĺbeného ramena, bola tiež rizikom. Retallick je talizman a jeho prítomnosť zatvrdzuje balíček All Black. Anglicko to vedelo a zameralo ho fyzicky; zastavte vodcu a zastavte stádo. Ale stádo nebolo v tomto prípade tak zastavené, ako skôr rozptýlené.

Rovnako ako niektoré ďalšie zmeny, aj umiestnenie Ardie Savea, špecialistu na otvorenom priestranstve, na boku slepého boku, bolo opojné, keď to fungovalo, ale to bolo zväčša vtedy, keď na opačnú stranu neprúdila žiadna premávka.Prekvapivo to zviedlo hierarchiu All Black k tomu, že sa nepripravovala dosť dobre na ďalšie udalosti. Scott Barrett dostal málo času v drese číslo 6 a nebol dobre pripravený na úlohu, ktorú dostal proti Anglicku, najmä v situácii, keď tí, ktorí boli pred ním, zápasili.

Novozélandská verejnosť , do značnej miery dozreli vo vzťahu k hlavným porážkam All Blacks. S každým neúspechom po víťazstve na úvodnom turnaji v roku 1987 rástol tlak na tím, pretože sa zvyšovali požiadavky verejnosti.Tlak viedol k mentálnemu rozpadu niektorých veľmi dobrých tímov All Black, najmä v rokoch 1999 a 2007, ale úspechy z rokov 2011 a 2015 tento uvoľnili a verejné sklamanie je teraz trochu zmiernené pohodlím predchádzajúce dve víťazstvá. „Je to naše náboženstvo“: skleslí fanúšikovia All Blacks reagujú na porážku majstrovstiev sveta. Prečítajte si viac

Novozélanďania uznávajú, že Anglicko je dobrý tím, ktorý bol dobre pripravený. Zatiaľ čo popol sa už prehrabáva a budú nasledovať podrobnejšie forenzné vyšetrenia, tím a trénerský personál neutrpia žiadne zatlačenie alebo osobné nepríjemnosti, ktoré boli podpisom minulých zlyhaní.Hansen má v banke zásluhy, ktoré nemali jeho dvaja najokázalejší predchodcovia John Hart a John Mitchell.

Odchádzajúceho trénera All Blacks bude asi najviac hodnotiť poškodenie jeho dedičstva. Keď bol po turnaji v roku 2015 znovu menovaný, jeho hlavnou úlohou bolo poraziť Britov a Írskych levov a udržať si majstrovstvá sveta. Novozélandský ragby zastavil nehnuteľnosť, aby sa tak stalo, na oboch KPI sa však nepodarí prečítať vysvedčenie. A aj keď sa tento rok Kiwi naučili byť pragmatickí, bude to bolieť.