Finále ženskej časti ponúkne rovnaké stretnutie, aké mohli fanúšikovia vidieť vlani v apríli v pražskej O2 aréne. Florbal Chodov vtedy oslávil svoj premiérový titul a dlhoročný hegemón českého ženského florbalu – Herbadent Praha 11 SJM – druhýkrát v rade musel sledovať radosť svojich súperiek. Predtým sa musel vo finále skloniť pred Vítkovicami.

“Keďže sme pohár ešte nezískali, je víťazstvo pre nás veľká motivácia,” hovorí útočníčky Chodova Martina Řepková.Jej tím sa s HERBADENT vo finále pohára už raz stretol, pred dvoma rokmi v Ústí nad Labem, kde prehral 4: 7.

Herbadent navyše v Plzni predĺži unikátnej sérii, kedy za celú dobu svojej existencie v pohárovom finále ešte nechýbal, a o zlato sa stretne už siedmykrát v rade. “V klube si vážime unikátnosti tejto série. Na druhú stranu je náš tím zase trochu iný a všetky hráčky majú obrovskú motiváciu finále vyhrať, “verí trénerka Markéta Šteglová.

V kategórii mužov pohár nového víťaza nenájde. Vítkovice triumfovali v roku 2011 v Prahe, ale od tej doby sa do finále neprebojovali.Naopak Mladá Boleslav môže v Plzni ako len treťou klub v histórii pohári získať zlatý hetrik a zaradiť sa tak po bok legiend FBC Ostrava a Tatranu Střešovice. “Každá naša rad dominuje v inej činnosti a vďaka tomu je naša hra pestrejšia. Finále je pre nás ideálna príležitosť na zdokonalenie a využijeme ju, “burcuje tréner Vítkovíc Pavel Brus.

Vítkovice musí veriť v talent svojich hráčov, Mladá Boleslav je totiž naposledy v superlige porazila 7: 0 a je favoritom aj v plzenskom finále. Bude sa podobná kanonáda opakovať? “Bolo by od nás naivné spoliehať na niečo podobné.Tímy sa poznajú naozaj veľmi dobre a myslím si, že takto jednoznačný výsledok sa bude ťažko opakovať, “vie kapitán Mladej Boleslavi Jan Jelínek.

“V minulých dvoch ročníkoch pohára sme zažili dve rôzne finále. Znovu ho berieme vážne a chceme, aby trofej zostala aj ďalší rok v Mladej Boleslavi, “myslí si generálny manažér mladoboleslavského klubu Tomáš Pacák.

Finále žien začína v hale na Slovanoch dnes v 16.45 hodín, muži rozohrajú bitku o pohárovú trofej vo 20.15. Obe stretnutia vysiela v priamom prenose ČT šport.