Pre Cardiff to bola noc konfliktných emócií. Neil Warnock priznal, že „v ideálnom svete“ by jeho klub nehral. Od zmiznutia Emiliana Sala – rekordného podpisu Cardiffu z Nantes – uplynulého pondelka, nastalo veľa bolestivých otázok a jeden z nich to celé pochopil.

Ako môže kopa chlapcov kopnúť lopta okolo s akýmkoľvek významom, keď jeden z nich chýba, je považovaný za mŕtveho? Na druhej strane Warnock vedel, že hra je možno to, čo Cardiff potrebuje – prinútiť ich znovu vystreliť; aby vypracovali trochu adrenalínu proti všetkému utrpeniu. Paul Pogba a Victor Lindelöf zachraňujú Manchester United pred Burnley Prečítajte si viac

Warnock videl, že jeho tím hrá dobre a preniesol boj do Arsenalu, najmä v prvom polčase, v ktorom kontrolované.Opísal to ako najlepší výkon Cardiffu vonku v sezóne a mohol byť potešený, dokonca prekvapený, keď videl, že jeho hráči strelili 19 striel, aj keď na cieľ boli len dve.

Keď bol Bruno Ecuele Manga frustrovaný, došlo k frustrácii. sa natiahlo do neuváženej výzvy uznať trest 66. minúty, ktorý Pierre-Emerick Aubameyang premenil, aby zápas zmenil. Warnock to označil za „diabolské“.

Alexandre Lacazette dosiahol druhé miesto v Arsenale, pretože tím Unaia Emeryho skončil na štvrtej Chelsea a prestupový čas náhradníka Nathaniela Mendeza-Lainga späť a cieľ nebol nič iné ako útecha. Pravdou však bolo, že futbal bol len bokom.Sala bol v srdciach a mysliach každého a Warnock potom hovoril s citom.

Na druhej strane Warnock priznal, že jemu a jeho hráčom priniesla silu dobra vrátiť sa tam. “Prvých päť minút kričať na štvrtého funkcionára bolo fantastických,” povedal s úsmevom.

Warnock opäť nezakryl hĺbku traumy. “Nedokážem vysvetliť, ako to bolo tento týždeň, ale vy ste nechceli vstať z postele,” povedal. “Všetko bolo skutočne nešťastné a nikto s tým nemohol nič urobiť.” Viem, že sme prehrali futbalový zápas, ale sú tu aj ďalšie dôležitejšie veci.

„To, čo sa stalo, je nevídané. Hovorili sme o tom pred štartom-že pre Emiliana by sme sa mali pokúsiť podať výkon.Viem, že ľudia by očakávali, že si ľahneme, ale myslel som si, že ukázali, z čoho dnes večer boli. “ Facebook Twitter Pinterest Hráči Cardiffu sa na chvíľu pokochajú na počesť nezvestného útočníka Emiliana Sala, pretože fanúšikovia Cardiffu držia svoje žlté transparenty a vence ležia v stredovom kruhu. Fotografia: Tom Jenkins/The Guardian

Cestujúci priaznivci podržali žlté transparenty, keď sa tímy objavili na výkop, zatiaľ čo kapitáni Mesut Özil a Sol Bamba vykročili do stredového kruhu a položili vence. Bola tu jedna kytica žltých tulipánov – symbol Nantes – a druhá žltých narcisov, ktoré predstavovali Wales.Bolo tiež príjemným dotykom redaktorov programu zahrnúť Salaovo meno do spodnej časti zoznamov mužstiev na zadnú stranu obalu – strašidelne, bez čísla dresu.

Na konci boli transparenty. “Raz bluebird, vždy bluebird,” povedal jeden. Ďalší povedal: „Nikdy sme ťa nevideli hrať, nikdy sme ťa nevideli dávať góly, ale Emiliano, náš krásny bluebird, ťa budeme navždy milovať.“ Čo malo byť minútou ticha pred zápasom, sa zmenilo na obdobie potlesku.

Život pokračuje; futbal pokračuje. Ako sa však sústrediť? Cardiff ukázal svoju profesionalitu a v medzičase mali viesť.Bobby Reid zahodil dve čisté šance, zatiaľ čo Oumarovi Niasseovi bol odopretý trest, keď ho Nacho Monreal pohrýzol do priestoru.

Ecuele Manga v prvom polčase dvakrát vyrušil Lacazetteho a fanúšikovia Arsenalu zavýjali. keď ho Mike Dean odmietol potrestať. Lacazette z prvého neurobil jedlo a z druhého možno urobil príliš veľa. Facebook Twitter Pinterest Fanúšikovia Cardiffu vzdávajú hold nezvestnému útočníkovi Emilianovi Salaovi. Fotografia: Tom Jenkins/The Guardian

Dean nemal inú možnosť, ako ukázať na miesto, kde sa Ecuele Manga opäť zmýlila, pričom sa vrhla na Sead Kolasinac, ktorého prepustil polčasový náhradník Alex Iwobi.Aubameyangov gól bol jeho 18. v sezóne vo všetkých súťažiach.

Arsenal v prvom polčase ponúkal málo, okrem skorej strely Lacazette, ktorú zblokoval Ecuele Manga a hlavička Shkodrana Mustafiho vyrazila blesk. Ale boli lepší po prestávke, keď Iwobi a prechod na 4-2-3-1 priniesli väčšiu naliehavosť.

Iwobiho odmietol Neil Etheridge skôr, ako Lacazette skóroval, keď predstihol Bambu a vystrelil dnu. roh. Mohlo by to byť iné, keby Mustafi v 65. min nekládol záchrannú výzvu Niasse. Príbeh zápasu bol však o klube, ktorý sa pokúšal prekonať smútok.