Görgesová tak vo svojom poslednom zápase sezóny ukončila sériu šiestich finálových porážok.

Na titul čakala márne od apríla roku 2011, kedy triumfovala v Stuttgarte. Tento rok bola vo finále už po štvrtýkrát a po dnešnej jednoznačnej výhre sa úľavou rozplakala.

Vďaka turnajovému víťazstvu sa Görgesová v novom vydaní rebríčka vráti prvýkrát od februára roku 2013 do najlepšej svetovej dvadsiatky.Zároveň tiež vystrieda na pozíciu nemeckej jednotky Angelique Kerberovou, ktoré naopak po piatich a pol roku z Top 20 vypadne.

Kerberová začala rok na čele svetového rebríčka a potom viedla poradie ešte pred Wimbledonom, ale kvôli zlým výsledkom klesla poradím ao ďalšie body príde kvôli neúčasti na Turnaji majsteriek.

V mužskej časti turnaja porazil v prvom bosnianskom semifinále na ATP Tour šiesty nasadený Damir Dzumhur 6: 0, 7: 6 krajana Mirza Basic. Hráč z úvodu tretej stovky svetového rebríčka Basic aj tak prežil životné týždeň, už štvrťfinále bolo jeho maximom na okruhu.

Dzumhur môže získať druhý titul v Rusku počas mesiaca po tom, čo koncom septembra triumfoval v Petrohrade.Jeho nedeľňajším súperom bude Litovčan Ričardas Berankis, ktorý v semifinále zdolal 3: 6, 6: 4, 6: 1 nasadenú trojku Adrian Mannarino z Francúzska a pokúsi sa vyhrať prvý turnaj ATP v kariére.

Witthöftová slávila v Luxemburgu premiérový titul

Dvadsaťdvaročná nemecká tenistka Carina Witthöftová získala v Luxemburgu po finálovom víťazstve nad Mónicou Puigovou prvý turnajový triumf na WTA Tour.

Aktuálne 73. hráčka svetového rebríčka Witthöftová uspela v prvom finále v kariére.Pred týmto turnajom bolo jej maximom na okruhu februárovej semifinále z Budapešti.

Puigová postúpila do finále prvýkrát od vlaňajšieho senzačného triumfu na olympijských hrách v Riu de Janeiro, ale na tretí titul nedosiahla.

o titul si v Štokholme zahrajú Dimitrov a del Potro

Bulharský tenista Grigor Dimitrov postúpil do finále turnaja v Štokholme a priblížil sa svojej prvej účasti na turnaji majstrov v Londýne. Jeho nedeľňajším súperom v zápase o titul bude obhajca minuloročného víťazstva Juan Martín del Potro z Argentíny.

Svetová osmička Dimitrov porazil v semifinále 6: 3, 7: 6 Taliana Fabia Fogniniho a v rebríčku tohto roka sa posunul na piatu pozíciu.Všetci štyria tenisti pred ním, Španiel Rafael Nadal, Švajčiar Roger Federer, Nemec Alexander Zverev a Rakúšan Dominic Thiem, už majú štart na Turnaji majstrov zaistený.

Del Potro dostal šancu na obhajobu minuloročného titulu vďaka semifinálovému víťazstvu 6: 7, 6: 4, 7: 6 nad Španielom Fernandom Verdaska.