“Dlho sme tápali a preberali rôzne varianty. Čakali sme do najvzdialenejšej chvíle, ale jeho zranenie potrebovalo chirurgický zákrok. Martin je mimo hry, v tohtoročnom play off nám už nepomôže, “povedal třinecký tréner Václav Varaďa.

Růžička bol v základnej časti treťom najproduktívnejším hráčom za plzeňským útočníkmi Milanom gulášov a Tomášom Mertl. V 49 zápasoch nastrieľal 29 gólov, čím len o jeden zaostal za najlepším strelcom Mertl, a pridal 25 asistencií. Zranil sa počas štvrťfinálovej série s Pardubicami a Ocelářům schádzal v celom semifinále s Hradcom Králové.

Třinečtí hokejisti dostali po postupe do finále dva dni voľna a dnes sa prvýkrát pripravovali na boj o titul, v ktorom sa stretnú s Kometou Brno.Tá v tohtoročnom play off odohrala o štyri zápasy menej, podľa Varadi sú ale jeho zverenci svieži. A hráči si voľno pochvaľovali.

“Vôbec nič som nerobil a prvýkrát som mal čisté svedomie, že som nič nerobil. Vypol som od hokeja, prešiel sme sa veteránom, “usmieval sa třinecký gólman Šimon Hrubec.

Priznal ale, že myšlienky na finále sa mu do hlavy Vkrádala. “To je už tá pracovná deformácie. Občas som už premýšľal nad hrou Brna, na ich zbrane. Snažím sa vybavovať, ako dávajú góly, ako hrajú presilovky, “pokračoval gólman, ktorý bude vo finále čeliť útočným esám, akými sú Erat alebo Nečas. “Majú výborný útok, výborne strieľajúci obranca, skvelé presilovky.Dnes sme mali ešte voľno od taktiky a stratégie a zajtra už sa do toho poriadne pustíme, “dodal.

Brno má aj štatisticky najlepšieho gólmana vyraďovacej časti. Marek Čiliak vychytal osem výhier v deviatich zápasoch s úspešnosťou zásahov 94,66 percenta. “Hovorili sme si, že v základnej časti mu to nejako nevyšlo, ale na play off sa vedia výborne pripraviť. Verím, že mu tam spadne nejaká šmudla a že ho to trochu Naloa a že to pôjde, “uviedol Ondřej Kovarčík, ktorý poslal gólom v predĺžení Třinec do finále.

Jeho spoluhráč Vladimír Svačina pridal konkrétny recept. “Musíme sa mu to snažiť znepríjemniť ako každému gólmanovi. Chodiť pred neho. Keď puky nevidí, tak ich nemôže chytiť. To bude zásadný.Musíme tomu ísť naproti, zasypať střelama, urobiť mu to nepríjemné. Bude to veľa o nás, v bráne môže stať ktokoľvek, “povedal Olovrant, ktorý si vlani proti kométe zahral s Libercom vo finále. Dal aj úvodný gól série, ale nakoniec musel stráviť prehru 0: 4 na zápasy.

Hráči sa zhodujú, že ich čaká nejhokejovější súper, na akého v tohtoročnom play off narazia. “Myslím si, že by nám to mohlo aj svedčiť. Možno sa mýlim, aj keď by som nerád. Ale mohlo by to byť podobné ako v Lige majstrov s HV 71 alebo s Jyväskylä. Tie hrali hokej a myslím si, že toto by nám mohlo viac vyhovovať ako defenzívne hra, ktorú sa prezentovali Pardubice a Hradec Králové, “vysvetlil Hrubec.

Otázkou je aj výhoda domáceho prostredia.Brno začínalo v oboch predchádzajúcich sériách vonku a zakaždým si priviezlo vedenie 2: 0. Do rovnakého trháku sa dostal aj Třinec po dvoch zápasoch v Hradci Králové. “Urobíme proste všetko pre to, aby im to u nás nevyšlo. Budeme chcieť dobre brániť a pripravíme sa na ich presilovej hry, ktoré boli rozdielovým faktorom v oboch sériách, ktoré absolvovala, “povedal Varaďa.