Najlepšie štyri kluby mali za posledných 12 rokov na šampionáte stávky, zatiaľ čo spodné štyri vždy pôsobili v Premiership: Saracény sú nižšie, pretože stratili 35 bodov za porušenie predpisov o platových stropoch, ale Leicester, Wasps a Bath, všetci bývalí víťazi Európskeho pohára, v tejto sezóne nazbierali štyri víťazstvá v 15 zápasoch, hoci medzi nimi dodali 12 hráčov pre kampaň na anglický svetový pohár. Zúžené turné po Južnej Afrike zbavuje Lions poslednej stopy romantiky | Robert Kitson Prečítajte si viac

Leicester ich mal minulý víkend späť v Northamptone a nezdalo sa, že by to malo niečo zmeniť, pretože utrpeli štvrtú prehru Premiership, z ktorých žiadna nezískala bonusový bod.Výsledok vyniesol Svätých na prvé miesto tabuľky, kde zostali po tom, čo Bristol remizoval so súpermi, ktorí hrali druhý polčas so 14 mužmi.

Očakávalo sa, že London Irish a Worcester v tejto sezóne prepadnú prepad, ale po päť kôl je obe v hornej polovici tabuľky. Investičná dohoda s CVC poskytla klubom, ktorých priemerná účasť je podstatne nižšia ako tímy ako Leicester, prostriedky na utratenie až do platového stropu. Íri neboli na rozdiel od svojej poslednej kampane Premiership pred dvoma rokmi, keď prehrali 14 zápasov v rade ich cestu k okamžitému návratu na druhú úroveň.

Keďže platový strop pôsobí ako protiváha finančnej sily niektorých a slabosti iných, pomáha koučing niečo zmeniť.Exulanti majú bývalého trénera Írska Declana Kidneyho na starosti podporeného Les Kissom a ich skúsenosti sa ukázali v Bristole; v prvom polčase hrali Íri iba na opozičnom území a dôverovali svojej obrannej línii, ale v druhom s vylúčením rekvizity Ollie Hoskinsovej držal loptu v ruke, aby minimalizoval dopad chýbajúcej tehly na stene. Pat Lam si v Bristole počínal mimoriadne dobre, ale Kidney v nedeľu vystúpil na vrchole trénerskej majstrovskej triedy.

Svetový pohár ukázal, aký rozdiel majú tréneri vysokej kvality.Futbal Premier League prechádza jednou zo svojich opakujúcich sa fáz, kedy niekoľko zápasov bez víťazstva znamená, že sú kladené otázky o budúcnosti manažéra. Je jedno, že bohatstvo tejto ligy znamená, že aj ten najmenší klub má prostriedky na zhromaždenie talentovaného hráča , konkurenčný tím.

Neúspešná séria sa považuje za dôkaz toho, že hráči v tomto klube nie sú dosť dobrí, ale ako poznamenal Carwyn James pred tým, ako v roku 1971 odišiel na Nový Zéland, kde sa očakáva, že prídu ďaleko druhý za tím All Blacks, úspešný tréner dáva svojim hráčom presvedčenie, že sú lepší ako oni. Na bojujúcich stranách býva pravdou opak. Facebook Twitter Pinterest Declan Kidney vyprodukoval trénerský masterclass v žrebovaní London Irish s Bristolom.Fotografia: Dennis Goodwin / ProSports / Shutterstock

Leicester, ktorý sa minulú sezónu prizeral zostupu do tváre, by sa mal pýtať, prečo oni, a nie Northampton, neurobili krok pre Chrisa Boyda, ktorý trénoval hurikány titul Super Rugby 2016. Novozélanďan pricestoval do Anglicka tesne pred začiatkom minulej sezóny do klubu, ktorý bol, čo sa týka hry, najkonzervatívnejšou a najneverznejšou stránkou Premiership.

Hľadanie kontaktu skôr ako vesmíru im prinieslo úspech skôr v desaťročí, ale to už dávno vybledlo a oni sa v spodnej polovici zmätili, než sa priblížili k trénerovi, ktorý nabádal hráčov, aby hľadali priestor a hrali hlavou hore.Trvalo chvíľu, kým sa hráči aklimatizovali na vietor, ktorý ich zmenil, a keď pred 14 mesiacmi porazil Leicester v Twickenhame Svätých, bola to ich 16. prehra v 22 zápasoch Premiership: forma vypadnutia.

Vyhrali sedem z ich posledných deviatich, a ak sám Boyd tvrdí, že stále existuje spôsob, ako ísť, a sobotňajší zápas Pohára majstrov doma v Leinsteri by mal prezradiť, ako ďaleko, sú ďaleko od vysoko štruktúrovaných automatov, ktoré zdedil. Bath sú ďalší, ktorí by si mali uvedomiť, klub, ktorý nemá nedostatok schopností hrať číslami na bažine ihriska. Warren Gatland chce, aby sa finále Premiership presunulo na miesto Levov v roku 2021. Prečítajte si viac

Pokiaľ sa nezrúti Ír alebo Worcester obor pôjde dole. Ak bude mať tabuľka s piatimi kolami to isté čo teraz, bude sa šklbať v zasadacích miestnostiach.Ak je ťažké vidieť nikoho, kto obhajuje šerm, aby zabránil Saracénom v vypadnutí na šampionát, aj keď kluby, ktoré Saracensu povedali, aby prijal ich trest a neodvolal sa, by mali teraz brať svoju vlastnú radu a považovať túto záležitosť za uzavretú, zatiaľ čo Premiership Rugby v tejto sezóne rozhoduje cap, Leicester a ich armáda fanúšikov, ísť dole by bola iná vec. Náklady by pocítil každý.

Zaslúži si záchranu Leicester, klub, ktorého pomalý a stály pokles sa stal prudkým, pretože sa neriešili problémy? Mohla by to byť zatiaľ najzaujímavejšia, príšerná zostupová bitka, čo je atrakcia, ktorej Pro14 chýba.Vo Francúzsku sú Stade Français na spodku hromady v Top 14, grandees nízko; s nedávnymi investíciami do hry by sa dalo urobiť niečo s posilnením majstrovstiev s cieľom lepšie pripraviť tímy na postup.

Bristol sa minulú nedeľu mohol vrátiť na čelo tabuľky s rozdielom bodov od Northamptonu. Lam má ešte stále čo robiť, ale bol inšpirovaný. To, čo oddeľuje hornú časť od dolnej časti (vyradenie Saracénov), je koučovanie: správne dohodnuté stretnutie poskytuje lepšiu návratnosť ako ktorýkoľvek iný hráč na výber.