Jack Clarke je na pokraji toho, že sa stane prvou letnou podpisom Tottenhamu v rámci dohody z Leedsu, ktorá by mohla mať hodnotu 11,5 milióna GBP, ak by boli splnené všetky doplnky.Spurs sú pripravení zaplatiť počiatočný poplatok vo výške približne 10 miliónov GBP a 18-ročný krídelník podstúpi v stredu lekársku kontrolu.

Clarke práve dokončil svoju prelomovú sezónu a zrýchlil tak svoj prvý štart na šampionáte. proti Derby v januári predtým, ako jeho forma ustúpila po tom, čo sa zrútil v zemľanke pri sledovaní druhého polčasu vo Middlesbrough vo februári. Záber prestupu: Spurs ponúknu 55 miliónov libier za Lyon’s Ndombélé, West Ham uvažuje nad Rondónom Prečítajte si viac

Mauricio Pochettino je presvedčený, že Clarke má všetko pre to, aby sa pod jeho vedením presadil v Premier League, keď videl už viac ako 22 vystúpení na majstrovstvách – iba štyri z nich boli od začiatku.

Pochettino sa snaží oživiť jeho tím podpisuje hlad, mladých hráčov s potenciálom zlepšovať sa a postup za Clarka je nezávislý od tlaku na ďalšieho tínedžerského krídelníka – Ryana Sessegnona z Fulhamu, ktorý je zaradený do kategórie 25 miliónov libier.

Spurs mať záujem o Sessegnonovo dvojča Ste ven, pravý bek, ktorý je tiež vo Fulhame, a 19-ročný hráč Norwichu Max Aarons je ďalším terčom na tejto pozícii.Veľa bude závisieť od toho, či Pochettino predá svojho pravého obrancu prvej voľby, Kierana Trippiera, o ktorého sa zaujíma okrem iných aj Neapol.

Pochettinovým letným kupónom bude napríklad záložník Lyonu Tanguy Ndombele, ktorý dal jasne najavo, že chce prechod na Spurs. Dvadsaťdvaročný stredopoliar Francúzska navštívil tréningové ihrisko klubu, čo ho veľmi zaujalo. Hovoril aj s Pochettinom, ktorý ho ťažko predal.

Pochettino začal považovať Ndombele za svoje Nie 1 cieľ, čiastočne preto, lebo musí nahradiť Mousa Dembélé, ktorý sa v januári presťahoval do Guangzhou R&F, ale hlavne kvôli pútavým kvalitám a potenciálu Ndombele.Ndombele prináša vzácnu kombináciu schopností, tempa a sily a presvedčil ho Pochettino; je si istý, že dostane hrací čas a priestor, ktorý sa pod ním bude rozvíjať.

Spurs sú ochotní rozbiť svoj prestupový rekord pre Ndombele, pretože ponúkli Lyonu úvodných 62 miliónov EUR (3 milióny GBP) plus 3 milióny EUR v doplnkoch. Očakáva sa, že rokovania budú pokračovať do budúceho týždňa, najmä pokiaľ ide o doplnky, dohoda je však blízko. S obmedzenými finančnými prostriedkami kvôli nákladom na projekt štadióna mohol Spurs vyvážiť knihy predajom Christiana Eriksena.