Luke Brattan si zaslúži svoj $ 500 Officeworks-laminovaný ironicky proporcionálny muž zápasu. Pre druhú hru v rade Brattan bol večný pohyb, prechádzanie a pohyb, prechádzanie a pohyb. Unfussy, unhurried, on robí jednoduché veci dobre a je to príjemné, že je uznávaný pre it.Tim debut Cahill prináša Melbourne tréneri spolu v obdiv Čítajte viac

Ale hviezda Melbourne City s najväčšou pravdepodobnosťou bude držať súpera A-League tréneri v noci budú Neil Kilkenny.

Pre druhý zápas v rade bol 14-cap Socceroo uvedený ako centrálny obranca, ale namiesto toho bežal z centrálneho strediska. To bola taktika Melbourne Victory nemal odpoveď na.

Mesto efektívne prevádzkované duálne formácie, jeden s jedným a jeden bez vlastníctva.Kilkenny sa bránil a klesol po boku Michaela Jakobsena ako rozoznateľnú strednú polovicu, ale keď mal City loptu, vrazil do strojovne, uvoľnil Brattan a tiež vynikajúceho Nicolasa Colaza. V oboch zápasoch v tejto sezóne mesto prevyšuje svojich súperov v strede poľa, čo umožňuje Cahillovi a spolku chytiť oko vyššie na ihrisku. Je to všetko závesné na Kilkenny.

Bývalý obslužný program Preston North End je zodpovedný za to, aby sa mestská obrana zmenila na štyri na tri, na podporu držania v nepohodlných oblastiach a na odstúpenie a zadržanie nasledujúcich obratov. Nie je žiadnym prekvapením, že počas 90 minút v sobotu Kilkenny kričal a gestikuloval k hráčom okolo neho, manipuloval tvar svojho tímu ako orchestrálny dirigent.Manny Muscat a Josh Rose sa zdali byť zvláštnymi zimnými rekrútmi, ale obaja sedia pohodlne zastrčený do chrbta troch a obaja majú na odpoveď na Kilkennyho choreografiu.

Ak držíte škrupinu pri uchu a počujete oceán, ak sledujete dostatočne moderný futbalový zápas, uvidíte Johan Cruyff. Je pravda, že keď je jeden tréner starý tímový kolega a žiak holandskej legendy, je ľahšie ho vidieť.

Od príchodu do mesta sa John van ‘t Schip vo veľkej miere spoliehal na klasický holandský model 4-3-3, na obmedzený úspech. Po generálnej oprave v offseasone sa vrátil do systému Cruyff predstaveného v Barcelone, kde splodil svoj plodný Dream Team. Je to systém, ktorý sa opiera o futbalovú inteligenciu obranného libera.Pre Cruyffa to bol Pep Guardiola, pre Van ‘t Schip je to Kilkenny.

Cruyff otvorene hovoril o zraniteľnosti prístupu a „samovražde“ obetovania obrancu za záložníka. Proti týmto úzkostiam bojoval s rozumom – opozícia nemôže skórovať, ak nemá loptu, filozofoval. Preto moderná posadnutosť vlastníctvom, rovnako ako jeho obranné vlastnosti ako tvorivé.

Mesto dokončilo sobotňajší zápas s 59% držaním lopty, pričom 80% prihrávok zasiahlo svoj cieľ. Kilkenny urobil 55 prejazdov, druhý najvýraznejší na zemi, a tri viac ako štyri štartovacie čiary. Kilkennyho touchmap ukazuje, že z jeho vlastného pokutového územia prišiel len jeden priechod.Keď hra bola najviac v stávke, dominancia City of the Ball tlačila 70% a fanúšikovia v tribúnach mohli byť odpustení, keď si mysleli, že Kilkenny bol klonovaný. Je určený na útoky na brilanciu a obrannú pevnosť.

Pomáha, keď presne viete, proti čomu ste. Víťazstvo Kevina Muscata je najjednoduchším tímom v súťaži, ktorý predvída, odrazom overeného a overeného formovania 4-2-1-3 počas niekoľkých rokov. S hráčmi zapadajúcimi a vo forme je ťažké bojovať, ale spadne, keď spojenie medzi obranou a útokom zlyhá, ako to bolo v sobotu.Toto bolo opakujúce sa zlyhanie pre víťazstvo od odchodu Marka Milligana, ale bez zjavnej ochoty hľadať alternatívny plán akcie.

Pohybujúce sa časti mesta naproti tomu fungovali v elegantnej synergii, vytvárali si nezabudnuteľné ciele a pracovali v unisonii z lopty. Štvrtá predná strana elegantne zatlačila obhajobu víťazstva a odmietla ľahké vydanie. Ani Carl Valeri, ani Oliver Bozanic nemali čas na loptu, aby si vybudovali útoky z hlbokého okolia. Namiesto toho boli James Donachie a Alan Baro nútení do dlhých uhlopriečok, príliš často narušovaní trápnymi nárazmi veterných nádrží Melbourne. Toto nadané držanie späť mestu a vzoru, ktorý vznikol okolo 20 minút, pokračovalo ďalšiu hodinu.

Dlhodobo je otázkou, ako sa súperiaci tréneri prispôsobujú adaptácii mesta.Mesto odohralo úvodné dva zápasy podľa svojich podmienok, ale vždy nebudú mať veci vlastnou cestou.

Ak sa však počas sezóny zistia, ich titulné ambície sa nemusia vykoľajiť. Táto iterácia mesta má väčší charakter ako ktorýkoľvek z jeho predchodcov. Tam sú skúsenosti, vedenie a boj po celom parku, hráči nielen pripravení mix, ale aktívne hľadať a vychutnať kontakt. Fernando Brandan je dokonalým príkladom, neuveriteľným pitbullom futbalistu, antitézou klišé žoldniera vpred, ktorý sa vzdáva A-ligy za šikovný nadšenec.

Je súčasťou tímu Melbourne City, ktorý je tvrdší, múdrejší a všestrannejší, ako sme kedy videli, že futbalový klub vyrába. Po lichotení oklamať tak dlho, Van ‘Schip vyzerá, že zostavil niečo zvláštne.