Cesta Enable k tretiemu úspechu Prix de l’Arc de Triomphe je o niečo plynulejšia so správou, že japonská hviezda Deirdre jej v nedeľu nebude odporovať.

Šokový víťaz Nassau Stakes toto v lete a nešťastné štvrté miesto v stávke írskeho šampióna, Deirdre niektorí pozorovatelia považovali za zaujímavú alternatívu k obľúbenému favoritovi pre preteky Longchamp.

Jej spojenia však rozhodli proti tomu, aby šesťmiestna suma potrebná na jej vstup do stredajšej doplnkovej fázy. Hovoriace kone: Je kokaín v britských dostihoch čoraz väčším problémom?Je nepravdepodobné, že si prečítate viac.

Namiesto toho Deirdre v sobotu štrnásť dní dodá Medzinárodnému lesku Deň britských majstrov v Ascote. “V pláne je, aby Deirdre išiel na Champion Stakes,” povedala Oisin Murphy, ktorá jazdila na kobyle Mitsuru Hashida v posledných dvoch pretekoch.

“Jej kontakty sú s ňou spokojné od írskeho Champion Stakes, kde mala skončiť bližšie. Je to veľmi dobrá kobyla a je skvelé, že sa nám naskytla ďalšia príležitosť vidieť ju v Británii. “

Deirdre je pre Champion Stakes obyčajným výstrelom 16: 1, posledný z 20-1 zmizol počas Pondelok.Je ťažké si byť istý, akej kvalite odporu by tam čelila, keďže sa očakáva, že všetky štyri najlepšie stávky – Japonsko, Magical, Ghaiyyath a Enable – budú kandidovať v oblúku, takže ich prítomnosť v Ascote bude závisieť od toho, čo sa stane víkend.

Deirdre musí byť príležitostne naklonený na Breeders ‘Cup v USA budúci mesiac, zvlášť keď sa predpokladá, že oceňuje rýchle podmienky. Murphy je však presvedčená, že Ascot je hlavným cieľom jej majiteľa a trénera, aspoň zatiaľ.

Po oblúku po pondelňajšom vyhlásení zostáva v oblúku 16 koní, vrátane troch japonských zástupcov vo Fierement, Blast Jeden kus a Kiseki.V Británii je rovnaký počet možných bežcov v pretekoch Enable, Mehdaayih a Ghaiyyath.

Enable prešla bezpečne poslednou vážnou prácou v pondelok ráno, keď prekonala sedem zjazdoviek newyorského cvalu Limekilns. „Frankie [Dettori] bol s ňou spokojný a dúfajme, že to zvládneme počas nasledujúcich šiestich dní,“ povedal pre Racing Post jej tréner John Gosden.

Medzitým Jean-Claude Rouget ponúkol stávkarom malú pomoc keď diskutoval o šanciach svojho oblúka u svojho víťaza francúzskeho Derby Sottsassa. “Idem do oblúka s dôverou, ale s koňom, ktorý sa nikdy nestretol s Enable, ktorý sa nikdy nestretol s Japonskom, ktorý sa nikdy s nikým nestretol,” uviedol.

“Takže nemám žiadny odkaz . Nemôžem povedať, že sa pomstí alebo tak. Neviem.Čo viem, je, že kôň vyzerá dobre, je v dobrej forme. Všetko je v poriadku. “Najlepšie stávky v utorok.

Jumperi zvyčajne získajú v Southwelle zdravý povrch, ale nočný dážď ich miestami zmiernil a to by mohla byť dobrá správa pre Applausa (3,40), ktorý sa postavil na nohy pár dobrých snáh na testovanie povrchov pred pár zimami. Po ukázaní kúzla je späť s Micky Hammondom a vďaka skromnému úsiliu na dobrej zemi sa dostal k atraktívnemu hodnoteniu.

Je 10 libier pod svojou poslednou víťaznou známkou, takže tu dúfame, že bahno a montáž blikačiek vyvoláva oživenie. V 14: 1 je to šanca, ktorú môžem využiť.

V Sedgefielde bola nejaká podpora pre Squouateur (4.30), teraz 4-1 pre prekážku zostávajúceho handicapu.Šedá JP McManusa bola podporovaná, väčšinou neúspešne, v jeho dobe, samozrejme, na oveľa lepšie preteky, samozrejme, až minulý rok bol tretí v súťaži Kim Muir. Jeho forma od vstupu do Bena Haslama nepodporuje, ale mäkká pôda by mohla niečo zmeniť a určite je na dobrej ceste.

Írski nájazdníci si vždy zaslúžia druhý pohľad na Ayr a Highway To Heaven (1,50) sa odvoláva v otváracom programe na 6: 1. Jej forma minulý mesiac v Gowrane z nej ľahko robí kandidátku v tejto spoločnosti.