Mateen Cleaves, jednorazová basketbalová hviezda v štáte Michigan, ktorá neskôr prehral šesť sezón v NBA, bola obvinená v súvislosti s údajným sexuálnym útokom 24-ročnej Michiganskej ženy, uviedli úrady v utorok. 39-ročná Cleavesová bola obvinená z nezákonného uväznenia, útoku s úmyslom spáchať trestnú sexuálnu penetráciu, druhého stupňa trestného sexuálneho správania a dvoch počtov trestného sexuálneho správania tretieho stupňa, prokurátor Wayne County Kym Worthy povedal vyhlásenia.Poplatky majú trest odňatia slobody až na 15 rokov.

“Dôkazy v tomto prípade preukážu, že údajné žaloby tohto obvineného nie sú len trestné, ale vznikli z pocitu oprávnenosti, V popredných ľuďoch, “uviedol Worthy.

Boli prijaté opatrenia, aby sa Cleaves obrátil na spracovanie a aby bol obžalovaný vo štvrtok ráno o 9 hodín v okresnom súde Genesee County.

Žena povedala, že stretla Cleves v septembri na charitatívnom golfovom výlete so skupinou, ktorá zahŕňala jej priateľa a niekoľko spolupracovníkov. Keď skupina opustila bar okolo 1 hodiny, žena odišla s Cleavesom v aute pod dojmom, že sa vracajú do golfového klubu.Namiesto toho bola odvedená do motelu Mundy Township, kde bola zadržaná proti jej vôli a sexuálne napadnutá, vyhlásila prokuratúra. Žena dokázala utiecť z miestnosti a dostala pomoc od inej ženy. V blízkosti miestnosti, uviedli úradníci. Policajné oddelenie Mundy Township vykonalo vyšetrovanie. Prípad bol prevedený na okres Wayne v októbri po tom, čo prokurátor Genesee County David Leyton požiadal o prevod z dôvodu možného konfliktu záujmov s potenciálnym svedkom v prípade.Wayne Countyová prokurátorka Lisa Lindseyová bude stíhať prípad v Genesee County.

Clears nezabudnuteľne vyzdvihli Sparťanov na basketbalový šampionát mužov NCAA v roku 2000 popri družstvách a detských priateľoch Morris Peterson a Charlie Bell – z ktorých tri prišli z neďalekého mesta Flint a stal sa spoločne známy ako Flintstones , Hlavný strážnik s megawattovým úsmevom v priebehu druhej polovice národného majstrovského zápasu proti Floride hral úderom na nohy a bol vymenovaný za Najvzácnejšieho hráča v záverečnej štvrtine. Tento tím bol ocenený uznesením v Senát Spojených štátov, ktorý špeciálne pochválil Cleaves ako “neohrozeného kapitána…Ktorý viedol nielen slovami, ale aj príkladom, ktorý si dal, ktorý sa vrátil do šampionátu po tom, ako udržal vysoký členkový vývrt na jeho pravú nohu, viedol jeho tím k titulu a ako pravý šampión sa mu podarilo dosiahnuť jeho slovo. “

Jediný trojnásobný All American v histórii štátu Michigan, Cleaves bol vybral Detroit Pistons s No14 vyberaním návrhu NBA 2000, prvá zastávka peripatetickej 10-ročnej profesionálnej kariéry, ktorá Vrátane zastávok s Cleveland Cavaliers a Seattle Supersonics medzi stínmi s vývojovou ligou NBA a zámorskými klubmi.

Správa pre právneho zástupcu Cleavesa Franka Manleyho nebola okamžite vrátená.