Semifinále mužskej štvorhry začalo kvôli dažďu oproti plánu trochu neskôr a aktéri zápasu sa tak dostali na vonkajšie dvorec číslo 3 až po tretej hodine popoludní. Čakanie však oba páry divákom v prvom sete dokonale vynahradili krásnu hodinovú bitkou.

Tá nakoniec vďaka svojej vyrovnanosti asi spravodlivo skončila až tajbrejk, ale aj v ňom sa diali veci! Česko-kanadský pár začal setbal pri podaní súperov, keď ho však nevyužil, odštartoval tým niekoľkominútovú setbolovou hojdačku s otvoreným koncom.

Štěpánek s Nestorom za tú dobu zvládli odvrátiť tri setbaly protivníkov, sami naopak premárnili hneď päť šancu na ukončenie úvodného setu, ale šiesty setbal už pri podaní Štěpánka predsa len využili a výhrou 13:11 brali prvý set.

v druhom sete sa Štěpánkovi s Nestorom podaril brejk hneď v úvodnej fáze a po polhodine sa nakoniec bez straty svojich servisov prepracovali pri podaní levorukého Nestora až k mečbalu.Ten spoločne ubránili na sieti, posledný loptička súperov naopak už sieť nepreskočil a český tenis má tak po výhre Štěpánka s Nestorom 7: 6 (13:11), 6: 4 vedľa ženské zastúpenie aj vo finále mužskej štvorhry na tohtoročnom Australian Open.

Ich finálovými súperi budú Brit Jamie Murray a Brazílčan Soares.

Hradecká s Hlaváčková hrajú už v piatok

Hlaváčková s Hradecka budú v piatok bojovať o svoj prvý deblový titul na Australian Open.V Arene Roda Lavera sa vo finále od 6:00 SEČ stretnú so svetovými jednotkami Martinou Hingisovou zo Švajčiarska a Sania Mirzová z Indie, ktoré vyhrali už 35 zápasov po sebe.

Hlaváčková s Hradecka získali vavríny na french Open 2011 a US Open 2013 a grandslamové finále si zahrajú už piatykrát a prvýkrát po obnovenej spolupráci.

favoritkou finále sú Hingisová a Mirzovej, ktoré sa dali dohromady na začiatku minulého roka a od tej doby spolu vyhrali už jedenásť titulov vrátane Wimbledonu, US Open a Turnaje majsteriek. “Sú na vlne,” vystihla ich jazdu Hlaváčková.

Strieborné olympijské medailistky Hlaváčková s Hradecka sa s Mirzovej a Hingisovú stretli vlani v Singapure na Turnaji majsteriek a v skupine prehrali 3: 6 a 4: 6. “Vieme, čo nás čaká.Martina tam bude určite prebiehať a Sania to bude forhend umiestňovať. Dosť to bude lietať, “povedala Hradecká.

Hlaváčková s Hradecka môžu nadviazať na Luciu Safarova, ktorá vlani získala v Melbourne deblový titul v páre s Bethanie Matteková-Sandsová z USA.