“Slavia zaslúžene vyhrala, ale my sme jej k tomu svojimi chybami výrazne pomohli. Prvé dva góly sme im ponúkli, čo určilo ráz stretnutia. Sme sklamaní, “uviedol domáci tréner Jílek bezprostredne po zápase.

Bolo to skôr pokojné derby, bez excesov. Snáď až na zbytočný zákrok Tetteh v závere na Hovorka, ktorého sparťanský útočník v plnom behu podkopl a videl rovno červenú kartu. Vylúčeného mali aj hostia, zákrok Hušbauer však vyšiel skôr z nešikovnosti.

Na góly boli lepší Slávisti, rozhodol Souček z penalty v úvode stretnutia.

Frýdek chcel odkopnúť prihrávku do vápna, aj z diaľky bolo vidieť, že Unibet u lopty nemôže byť skôr ako Souček.Ako bol premotivovaný, tak to chcel urvat a trafil protihráča do holene.

Zbytočným faulom v pokutovom území daroval Slaviu penaltu, ktorú faulovaný Souček premenil. A ak by vzápätí Olayinka v jasnej šancu nezlyhal, hotovo už mohlo byť po dvadsiatich minútach.

Sparťania ukázali snahu, ale s tým nemohli uspieť. Chvíľami to od nich bolo toporné, kŕčovité, lopotne. Keď sa priblížili k pokutovému územia, nevedeli si rady. Ďalej už to bolo na náhodu.

Na slavistov bolo vidieť, ako si veria. Ako sú s loptou sebavedomie, kontrolovali ho s ľahkosťou, nestrácali ho tak často.Aj obranný odkop letel na spoluhráčov, zbierali odrazy a u pokutového územia dokázali presne zakombinovat.

Prvý strelu derby vyslal minuloročný Sparťan Stanciu, na ktorého publikum zborovo pískalo, keď bol pri lopte. Vrelo nepôsobili ani k ďalším bývalým Sparťanom Hovorka a Hušbauer. Slávistům to nevadilo, hrali si to svoje.

Napriek tomu tesný náskok v polčase držali len vďaka Kolář. Áno, aj Sparta mala šance. Dostala sa k nim v závere polčasu. Frýdek mohol odčiniť penaltový faul, ale bombu z hranice šestnástky poslal len do Kolářa.A ten sa potom vytiahol proti hlavičke Haška, ktorého neustrážil Coufal.

Slavisti vo svojich nádejných príležitostiach netrefovali bránu, aj preto si Hecate, ktorý dostal opäť prednosť pred nedávnou jednotkou Nito, na loptu moc nesiahol.

Derby bolo dlho pokojné, arbiter Zelinka krotil len dva menšie konflikty, keď sa na seba škaredo pozreli Mandjeck s Tecla a po strkanici Kang s boril oboma dal žltú kartu.

Naopak sparťanskí diváci ocenili, keď Coufal pomáhal s vyrazeným dychom Haškovi.

Z následnej akcie dala Slavia druhý gól. Coufalův zrazený center neistý Hecate boxoval, namiesto aby ho z veľkej výšky stiahol. Odrazený loptu potom Olayinka poslal nepodarenú strelou na malé vápno, kde kľačal Vrecko po predchádzajúcom súboji a vôbec nesledoval, kde je lopta.Ten sa odrazil od jeho zadku do opustenej brány.

Pred Slavia definitívne rozhodla, mali domáci jednu dobrú možnosť. Hneď v nástupe do druhého polčasu sa Tetteh vymotal medzi presilou, našiel pred pokutovým územím Kango, ktorého rana z 20 metrov letela tesne nad. Toto Gabunské stredopoliar triafať vie…

Sparťanom nepomohla ani takmer polhodinová hra v presile. Arbiter Zelinka dal druhú žltú Hušbauer, keď bol neopatrný pri spracovaní lopty a kolíkom zrejme prešiel po hrudi Tetteh. Ale ani on nedohral po faule na Hovorka.

“Vyzdvihol by som našu pracovitosť, náš pokoj a kvalitu v ťažkých situáciách.A tiež naši hru po červenej karte, pretože pariuri online sme Spartu ani v desať nepustili takmer do žiadnej šance, “chválil svojich zverencov v televíznom rozhovore Jindřich Trpišovský.

Domáci sa k ničomu nedostali, hra bola často prerušovaná množstvom drobných faulov, napriek tomu v závere mohol derby zdramatizovať striedajúci Plavsic.Bežal sám na bránu, ale zakončenie bolo zúfalé, trafil ležiaceho Kolářa.

A tak v poslednej minúte slávistický triumf zavŕšil po rýchlom brejku Fašiangy, ktorý z dvadsiatich metrov šikovne prehodil hecuje.

šesťminútový nastavenie videl už len poloprázdny štadión, veľa sparťanov pred koncom odišla.

Mai mult: https://casepariurilor.com