Pätnásť mesiacov od napadnutia v jej Prostějovská byte, kde jej
útočník – mimochodom stále neznámy – škaredo porezal ľavú ruku, sa na rozdiel jednej výhry priblížila doterajšiemu maximu. “Ja ani presne neviem, koľko je môj rekord,” povedala novinárom minulý týždeň v Dohe. Odpoveď znie: štrnásť z prelomu sezón 2011 a 2012.

Dvojnásobná wimbledonská víťazka nikdy nepročítala štatistiky, výrazne sa nediskutuje ani rebríčkovým poradím. Februárový skok z 29. miesta na desiate ale postrehla. “Hovorili mi o tom novinári pred finále,” povedala.Po roku a pol sa Kvitová vrátila do poschodí, kde strávila päť sezón. “Som z toho príjemne prekvapená. Je to fajn bonus, “opisovala.

znamenitý šnúru výhier pozbierala Kvitová počas posledných troch týždňov. Najskôr ruský (Petro) hrad premenila v pre seba nevymožiteľný chrám, následne si odskočila do Prahy, kde v úlohe lídra pred vypredanou O2 arénou pomohla dvoma bodmi českým reprezentantkám k postupu do semifinále. Už vtedy hľadala v hektickom programe chvíľu na odpočinok.

Z Česka preletela na silne obsadený turnaj v katarskej Dauhe. Po šiestich zápasoch v šiestich dňoch znovu nad hlavu zdvihla trofej. Už 22.v kariére. “Možno to bolo ťažšie ako vyhrať grandslam,” porovnávala.

Postupne z Perzského zálivu poslala domov štyri hráčky z elitnej desiatky rebríčka na čele so svetovou jednotkou Caroline Wozniacki.

Čerstvých úspechov si váži. Rozhodla sa odhlásiť z turnaja v Dubaji, plánuje vytúžený odpočinok. Predstaví sa až v marci na amerických betónoch. “Teraz si dám päť až sedem dní pauzu od tenisu. Ale neznamená to, že nebudem nič robiť, “povedala.

V utorok pózovala s oboma poháre z turnajov v areáli tenisové Sparty. Ani na chvíľu neprejavila známku únavy, hoci by radšej spánkom naberala silu do ďalšej časti sezóny. “Cítim sa rozborené,” povedala však. “Psychicky aj fyzicky.”

S trofejami.Tenistka Petra Kvitová po víťazstvách na turnaji v Petohradu (vľavo) a Dauha.

Ale práve kondície je aktuálne veľkou devízou Kvitovej. V Dauha zvládla viac ako dvojhodinovú preťahovačku s Radwanska aj Wozniacku, zmátořila sa aj po prehratom úvodnom sete vo finále s Muguruzaovou. V príprave s Jiřím Vaňkom ľahko zmenili techniku ​​podania, neúprosný bol aj kondičný kouč David Vydra.

“Niekoľkokrát sa mi stalo, že som ležala na kurte a nemohla vstať.To som ešte nezažila, “spomína Kvitová.

Realizačný tím navyše určil ambiciózny plán: vyhrať v roku 2018 minimálne 50 zápasov. “Keď mi to oznámili, povedala som si, že sú blázni,” reagovala Kvitová.

Zatiaľ zľahka prekročila štvrtinu ambiciózneho cieľa.

Ešte pred rokom Kvitová vôbec netušila, či udrží v operovanej ruky raketu. Nieto či sa dokáže medzi najlepšie tenistky vrátiť.

Vstupom do tohtoročnej sezóny ale uistila, že s ňou musí opäť všetci počítať. Aj v boji o trofeje najcennejšie