Španielske denníky sa po víťazstve 1: 0 nad Českou republikou zhodujú, že favorit si výhru zaslúžil a rozhodnuté mohlo byť skôr ako v posledných minútach stretnutia.

“Kvalitne hrajúce Španielsko vedené geniálnym záložníkom strhlo českou múr až v posledných minútach, “zhŕňa svoj pohľad na zápas El País ao českom rozostavenie v defenzíve tiež hovorí ako o pevnosti. Iniesta podľa denníka pripravil jediný gól ako husľový virtuóz. “La Roja mu z väčšej časti vďačí za víťazstvo,” uviedol. Piqué podľa denníkov tím svoju bránkou zjednotil a povzbudil do ďalších bojov.

List AS uvádza, že pre Španielov je po dueli vlastne najlepšie správou, že na rozdiel od ostatných má Iniestu. “Tím s ním súpera zvieral, ale až do 87.minúty nemohol nájsť cestu, ako zdolať výnimočného brankára Čecha, “napísal.

tridsaťdvaročného záložníka vyzdvihuje aj španielsky Sport. “Za svoje charakteristické kolmé prihrávky a nepopierateľnú schopnosť sa obetovať si mnohokrát vyslúžil potlesk a priazeň tribún,” uvádza Sport.

Obhajcom európskeho titulu podľa denníka El País bránila vo skórovaní veľká dávka smoly a skvelý brankár Čech . “Než Piqué dosiahol spravodlivosti, Španielom osud odriekal, čo by si podľa obrazu hry zaslúžili,” uvádza denník.

Tiež El Mundo píše, že si Španieli gól zaslúžili už o dosť skôr. “Národný tím hral prijateľne, v niektorých chvíľach brilantne a ukázal niektoré veci, vďaka ktorým môže na tomto turnaji snívať o úspechu,” píše El Mundo.

Marca pripomína, že Španielsko mohlo o svoje vedenie ešte v závere prísť . “(Brankár David) de Gea nemusel prakticky celý druhý polčas zasahovať, ale v nastavení vytasil ruky a zachránil víťazstvo,” píše Marca k veľkej šancu Vladimíra Daridy.Listy zmieňujú aj šanca stopéra Romana Hubníka.

Denník AS tiež upozorňuje, že sa podarilo prelomiť “prekliatie 13. júna”. Španieli v tento deň zatiaľ odohrali v histórii päť stretnutí, ale nikdy nevyhrali, uvádza. V roku 1963 utrpeli 13. júna historicky najvyššiu porážku na domácom ihrisku 2: 6 so Škótskom, pred dvoma rokmi zase v rovnaký deň zahájili neúspešný pokus o obhajobu titulu majstrov sveta debaklom 1: 5 s Holandskom na šampionáte v Brazílii.