Slovenského letca predčil vo Final Four ešte Austrálčan Matt Hall.

“Stratégia bola letieť rovnako ako v semifinále, ale posledný vertikálne manéver vo finále bol možno až príliš konzervatívne. Josie ale letel naozaj rýchlo, rovnako tak Matt, takže je z toho nakoniec tretie miesto. Je dobre, že sme sa udržali vo vedení v celkovom poradí. Rozhodne posledné preteky, bude to napínavé, fanúšikovia sa majú na čo tešiť, “uviedol Šonka v tlačovej správe.

Ďalšie český reprezentant Petr Kopfstein sa v Nemecku blysol druhým miestom v kvalifikácii, ale po úspechu v prvom kole ho vo štvrťfinále vyradil Španiel Juan Velarde.Kopfsteinův rokov bol vyhodnotený ako nedokončený, potom čo český pilot prekročil povolené preťaženie.

“V tejto fáze šampionátu nie je priestor na konzervatívny rokmi, nie je možné čakať na chybu súpera. S tým sme leteli proti Juanovi Velardemu a bohužiaľ som prekročil čas, ktorý môžem stráviť v preťaženie 10G. Zapracoval adrenalín, “pripustil Kopfstein.

Šonka na ceste medzi najlepšie štvorku porazil Francúza Nicolasa Ivanoffa a Petea McLeod z Kanady, v tom čase druhého muža celkovej klasifikácie.

“To sme nečakali, ale taký je systém závodu. V každom prípade platí, že ak chcete vyhrať, musíte byť schopní poraziť kohokoľvek.Pete lieta skvele, je to naozaj ťažký súper, ale sústredili sme sa sami na seba a let sa mi podaril presne, ako sme si naplánovali, “pochvaľoval si Šonka. Tento rok bol tretí aj v júni v CIBE, k tomu triumfoval na úvod sezóny v Abú Zabí a minule v Porte.

Muroja si nad nemeckým automobilovým okruhom pripísal už tretie víťazstvo v sezóne. Druhé miesto drží s trojbodovým náskokom na McLeod, ešte štvrtý Kirby Chambliss z USA zaostáva za Sönke o dosiahnuteľných 11 bodov.Kopfstein už s väčšou stratou klesol na šieste miesto a má rovnaký bodový zisk ako piaty Hall. “Dôležité je, že zostávame v boji o prvú päťku, to je fantastické,” dodal Kopfstein.

Seriál vyvrcholí 15. októbra v Indianapolise.