Dvadsaťosemročný zadák Marek Trončinský, ktorý cez víkend prišiel do Dynama na hosťovanie do konca apríla, dal v nedeľu dva góly (druhý z nich padol už do prázdnej klietky), dvadsaťšesťročný útočník Ján Sýkora zariadil dôležitú trefu na 3: 3.

Obaja sa tak výrazným spôsobom podieľali na nefalšovanom hokejovom šoku: posledný Pardubice, ktoré v piatok doma nestačili v nájazdoch na dvanástu Olomouc, pokorili prvý Liberec na jeho ľade výsledkom 6: 3!

“Skvelé,” radoval sa Troncins po svojom debute pre Dynamo. “Nezačínal som veľmi dobre, zhromaždili sme dvakrát a mal som -2 (za účasť na ľade za strelené a prijaté góly). Povedal som, Ježišu, bude to boj…Ale potom sme vstali.Dva góly som nedal veľmi dlho, “kvitoval svoje precitnutie.

Úvodná dvadsaťminútovka sa pritom nich nasledovala podľa pravdepodobného scenára. Bartovič poslal bielych tigrov do vedenia Váh, a keď sa Troncins čoskoro spočítavali, hereční majstri potrestaní túto odvahu dvoma režisérmi. Kdekto by v tú chvíľu počítal s tým, že sa rodí pardubický výprask, ale malo to byť úplne inak.

“Časy (obranca Petr Čáslava, spoločne so Salfickým minoritné majiteľ Dynama) v kabíne trošku zareval, povedali sme že musíme bojovať, pretože Liberec sa zhromaždil viac ako my. Potom sme šli na to a myslím, že sme to zarobili.Napadalo nám to tam, sme za to hrozne radi, “vyhlásil Trončinský.

Druhou periódu Dynamo vyhralo dorážkou Tomaska ​​a tretia smršťou troch gólov z hry plus raz pri power-play Tigrov. Pre tých, kto bol obzvlášť smrteľný Dernerov vlastný gól v 3: 5, ktorý skóroval pre Redenbach.

“V prvej tretine bol Liberec jasne lepší, ale iný tím bol v druhej. Začali sme uveriť, že sa môže obrátiť na našu stranu, čo nakoniec potvrdilo. Vynikajúce tri body, “povedal tréner Dynamo Miloš Holaň.

Pardubice je ďalším hráčom v piatok v 18:00, kedy tento rok hostí štvrtý derby Hradec Králové.