Hral v Chelsea, teraz je vo Fenerbahce, a mohol byť v Slavii. Káder zošívaných sa tesne pred ich odletom na sústredenie skoro zase o niečo rozšíril. Vedenie klubu bolo v úzkom kontakte s istanbulskými gigantom ohľadom Miroslav Stoch (27). “Aj keď bola ponuka Slavie veľmi seriózne, bolo príliš ťažké splniť podmienky Fenerbahce,” potvrdil Sportu Stochův manažér Milan Lednický.

Záloha Slavie je už takto jedna veľká tlačenica, ale aj tak sa do nej div že neprimiešal ďalšie kus. Nie hocijaký, bývalý slovenského reprezentant, výborný futbalista, ale taky neriadená strela Miroslav Stoch.

Prvé informácie, že Slavia rokuje s Fenerbahce, sa objavila cez víkend.V nedeľu sa Sportu podarilo získať vyjadrenie Stochov manažéra Milana Lednického. “Boli sme sa Slaviou vo veľmi úzkom kontakte a bola to pre nás jedna z dobrých možností, čo sa týka hráčovej budúcnosti,” potvrdil Lednický.

Lenže celé rokovanie nakoniec spadlo pod stôl. Na sobotňajšej schôdzke Lednického s šéfom Fenerbahce Azizom Yildirimem sa viacmenej možnosti “zošívaných” rozbili o požiadavky tureckého klubu. “Nedošlo sme k dohode. Povedal by som to tak, že dohodnúť sa na podmienkach, ktoré sú bežné vo Fenerbahce, je dosť komplikované, “zveril sa kulantne Lednický.

” Dá sa povedať, že jedným z problémov mohol byť hráčova plat, ale išlo ešte o iné finančné nároky, ktoré si Fenerbahce kládlo.Zo strany Slavie to naozaj bola veľmi seriózna ponuka a chcem jej za to poďakovať, ale skrátka to nevyšlo, “zmieril sa s výsledkom rokovaní Lednický.

Stoch mal podľa plánu ísť do Edenu na polročné hosťovanie, ktoré by sa vďaka uvažované opciu mohlo v lete premeniť v prestup. Vo Fenerbahce nemá ustlané v základnej zostave, nastúpil všehovšudy trinásťkrát, z toho v tureckej Süper Lig len päťkrát. Šanca dostával skôr v pohárových zápasoch, treba v predkole Európskej ligy sa v dvoch stretnutiach proti Grasshoppers Zürich trafil trikrát. Ďalšie gól dal Zorja Luhansk v skupinovej fáze.

“neodohrali na slovenské pomery málo zápasov, ale je pravda, že aj ja tvrdím, že moc nehrá. Preto sme hľadali rôzne možnosti, ako to riešiť.Osobne si myslím, že ponuka Slavie bola pre Miňa veľmi zaujímavá, “uvažuje Lednický.

Udine stále túži po Barákovi, jeho ponuka je ale Slaviu stále málo – čítajte v utorňajšom denníku Sport!