Stina Blacksteniusová vyhodila zo Švédska štvrťfinále majstrovstiev sveta žien, potrebovala však penaltu, aby Hedvig Lindahlová zvíťazila nad Kanadou 1: 0 v Paríži. Švédsko 1: 0 Kanada: Majstrovstvá sveta žien 2019 – ako sa to stalo! Čítať viac

V druhej polovici konečne ožil pomalý spaľovač, ktorého jadrom bol Kosovare Asllani.Asllani uháňal smerom nadol a Blacksteniovi dal perfektnú prihrávku, aby dal gól Blacksteniovi – jeho prvá strela na bránu bola tesne pred značkou hodiny.

Bol to však aj Asllani, ktorý bol o osem minút potrestaný za hádzanú, predtým, ako Lindahl z miesta odmietla Janine Beckie.

Dav sa vydal na mexické vlny, aby sa pobavil počas skľučujúcej úvodnej polovice, ale po prestávke bolo veľa diskusných bodov.

Kanada ako prví konečne dostali strelu Christine Sinclairová, ktorá v 53. min zahrávala voľný priamy kop.

Švédsko však uviazlo na mŕtvom bode tesne pred hodinou, keď Asllani nabil po ľavej strane a následne skĺzol loptu cez pre bežiaceho Blacksteniusa, aby to prekonal Stephanie Labbé.Facebook Twitter Pinterest Stina Blackstenius, vpravo, sa dostáva k lopte pred brankárkou Kanady Stephaniou Labbeovou a Shelinou Zadorskou, aby dala Švédsku vedenie.Fotografia: Michel Euler / AP

To Kanadu ožilo a mali šancu už len niečo cez 20 minút, keď strela Desiree Scottovej zasiahla Asllaniho po paži z bezprostrednej blízkosti.

Beckie vystúpila a dobre zasiahla svoj penaltu, ale nestačila na to, aby prekonala rýchly ponor Lindahl, ktorú čoskoro zaplavili spoluhráči.

Švédsko si potom myslelo, že malo vlastný trest, keď Ashley Lawrenceová prešiel zadnou časťou Fridoliny Rolföovej, ale VAR určil, že pri nahromadení došlo k ofsajdu.

Toto rozhodnutie ponúklo Kanade určitú nádej, aj keď zriedka vyzerali ako pravdepodobné, že zúročia, pretože Adriana Leon a Shelina Zadorsky premárnili neskoré šance. Pätica: zaregistrujte sa a dostanete náš každodenný e-mail s futbalom.