Tisíce fanúšikov v piatok privítali v Cardiffe futbalistu Walese, ktorí sa vrátili z majstrovstiev Európy vo Francúzsku, kde došli senzačne až do semifinále. Výber trénera Chrisa Colemana išiel ulicami plnými ľudí z letiska autobusom s otvorenou strechou na štadión, kde sa pred 33 tisíckami priaznivcov uskutočnil slávnostný ceremoniál.

Wales sa predstavil na veľkom turnaji prvýkrát od svetového šampionátu v roku 1958 a na Eure začal prvýkrát. Po výhre nad Slovenskom a Ruskom a prehre s Anglickom postúpil z prvého miesta skupiny do play off, kde najprv vyradil Severné Írsko a potom si poradil aj s favorizovanou Belgickom.Nebol v semifinále v Portugalsku. “Je neuveriteľné, už na to nezabudnem,” uviedol Gareth Bale ako najväčšia walešská hviezda. “Pre celú krajinu to naozaj znamená, takže si to viac cením,” dodal Real Madrid útočník. “Už sme sa od rodiny a priateľov dozvedeli, ako to ľudia zažívajú, ale vidieť to svojím pohľadom je naozaj fantastické,” uviedol stredopoliar Aaron Ramsey. Skúsenosť návratu do Walesu nebola stredopoliar Joe Ledley, ktorý sa oženil s Ibizou. Spoluhráči sprostredkovali prostredníctvom videohovoru mesto oslavujúce mesto. “Sme veľmi hrdí na to, čo sme urobili.Nikdy by nás nenapadlo, že to bude mať taký dopad, “uviedol kapitán Ashley Williams.

Na záver na štadióne vystúpila aj kapela Manic Street Preacher, ktorá pred turnajom nahrala tímovú hymnu. Pred 33 tisíckami fanúšikov ju v narážke na blížiace sa kvalifikácii majstrovstiev sveta v roku 2018 zakončila slovami: “Uvidíme sa v Rusku.” a práve na šampionáte za dva roky by sa chcel s tímom rozlúčiť tréner Coleman.

“Som tu šesť sedem rokov a to je veľmi dlhá doba. Dám všetko do toho, chcel by som sa pohybovať. Ale nech už sa na majstrovstvách sveta dostaneme, alebo nie, tak to bude moja posledná ťaženia, “vyhlásil štyridsaťšesťročný kouč.

VIDEO: Takto Gareth Bale ďakoval fanúšikom