Sharapova ešte musí po návrate z 15-mesačného zákazu dopingu zrušiť set a odštartovala náročnú výzvu estónskej kvalifikácie Kontaveit 6-3, 6-4.

Rebríčky Sharapova nazbierala, že už je blízko k tomu, aby sa v pondelok vrátila na prvých 250, a víťazstvo v posledných štyroch v Stuttgarte v sobotu by zaručilo miesto v top 200.To by stačilo na to, aby si mohla zarobiť vstup na kvalifikovaný turnaj v Roland Garros bez potreby divokej karty.

Francúzska tenisová federácia oznámi, či dvojnásobný majster francúzskej otvorenej karty získal divokú kartu. do hlavného žrebovania 16. mája.Ilie Nastase sa ospravedlňuje a tvrdí, že komentár Sereny Williamsovej bol „spontánny“ Prečítajte si viac

Po pochopiteľnom neistom štarte v prvom zápase proti Roberte Vinci vyzerala Sharapova stále viac a viac ako ona. staré ja. Kontaveit, ktorý sa umiestnil na 73. mieste, sa zdal byť láskavým zápasom za posledných osem stretov, ale 21-ročný bol v dobrej podobe a v druhom kole vyradil majstra francúzskeho Open Garbiñe Muguruza.

Kontaveit nebol bojí sa toe toe toe s Rusom, ale od 3-2 stratil päť priamych hier v hale silného biť.Sharapova prevzala kontrolu nad druhou sadou skoro a hoci Kontaveit hrozil návratom, nakoniec sa nemohla vrátiť späť za podmienok.

Po rozbití, keď Sharapova slúžila na zápas, mala Kontaveit šancu vyrovnať sa, ale Sharapova vystúpila. ešte raz a vzala jej prvý zápasový bod s búrlivým návratom.

Sharapová, ktorá sa tvárou v tvár Kristine Mladenovic, povedala: „Myslel som, že mám naozaj dobrý rytmus. Keď svojho súpera príliš nepoznáte, prvých šesť hier, ktoré sme sa snažili navzájom zistiť, ale držanie hralo celkom pohodlne. Keď som dostal príležitosť, cítil som, že sa s ňou skutočne pretáčam a získal som z nej dôveru. “

Ak Sharapova dokáže stavať na podobe, ktorú už ukázala, určite nie je nemožné, aby vyhrala tretiu francúzsku Open názvu.Bol by to pozoruhodný príbeh, ktorý nadväzuje na mimoriadny úspech Rogera Federera v Australian Open po šiestich mesiacoch bez zranenia.

Sharapová povedala: „To, čo urobil, je úžasné a samozrejme by ste ho chceli sledovať v jeho stopách a samozrejme by som milujem mať taký druh návratu, aký mal. “

Medzitým sa Murray po svojej prekvapivej porážke v Monte Carle vyhnúť druhému týždňu po tom, čo stratil Ramos-Viñolasa potom, čo Španielovi chýbala šanca slúžiť zápas.

Murray, ktorý prešiel 2-6, 6-4, 7-6 (7-4) po dvoch hodinách a 59 minútach, bude čeliť štvrtému semenu Dominic Thiem v semifinále.