Vráťme sa minulý rok. Uznávaný trénerský macher Unai Emery miznú do Paríža a náruživí fanúšikovia futbalovej Sevilly sa desí: “Čo s nami bude?” Ťažko sa im čudovať, veď chlapík s uhladeným účesom, horúcou krvou a vyhraneným názorom vyhral trikrát po sebe Európsku ligu!

Ubehol polrok a zatiaľ čo Emery je v ľahkej dezilúzii, pretože bohatá Paríž stráca vo francúzskej lige skoršie suverenitu, fanúšikovia Sevilly si našli novú modlu. Takú, ktorá tvrdí: “Hráme o titul!”

Čože? Skutočne Sevilla môže myslieť na trofej, ktorú doteraz získala jediný raz v histórii? Trofej, že predplatený Real Madrid & Barcelona?

Od roku 2004 dokázalo slovutný múr preliezť len Atlético Madrid. “Skúsime to taky.Nemusíme to dokázať, ale budeme o titul bojovať, “vyhlásil tréner Jorge Sampaoli po minulom zápase.

Sevilla pri napínavej prestrelke vyhrala 4: 3 na ihrisku Pamplony a udržala sa jediný bod za vedúcim Realom. Čo robí kráľovský klub menej znepokojený, Sevilla žije svoj sen. Rovnako ako pred rokom v anglickom Leicesteri. Outsider dosiahol zlato v Premier League. Ako sa deje Sevilla? Mimochodom, v osemfinále Ligy majstrov narazí práve na Leicester, ale späť k veci.

Ešte nikdy nemala Sevilla v polovici sezóny toľko bodov. Nikdy nebola tak sexy.Iba Sevilla dokázala poraziť Real a po 40 zápasoch skončila jeho neporaziteľnosť. “Máme veľkú nádej,” hovorí Argentínčan Sampaoli.

Sevilla určite nie je žiadne béčkové mužstvo, ale že by mala útočiť na španielsky trón, to sa nečakalo. Aj keď…”Tréner nám na začiatku sezóny povedal, že by bolo pekné pohybovať. Tri triumfy v európskej lige? Jo, to je skvelé, ale môžeme byť ešte lepší, “líčil klubový prezident Jose Castro.

Ako Sampaoli povedal, tak urobil. Sleduje každý tréning s odvážnym výrazom a energicky zasahuje do strojových kombinácií, keď sa mu nepáči. Čiastočná spokojnosť je viditeľná, keď sú jeho ruky upnuté na hrudi. To je to, čo jeho výrazné tetovanie na pravom ramene.

“Mám dve tváre.Som romantický a zároveň sa môžem správať ako rebel, “hovorí Sampaoli, 56, Ako hráč to nikam nedotiahol, v devätnástich ho zastavilo ťažké zranenie: “Keby som počúval, čo o mne hovoria ľudia, nikdy by som sa trénerom nestal. Zostal by som v rodnej Casildo a pracoval v banke. ”

Našťastie je Sampaoli hlaváč, ktorý si zaumienil, že prerazí ako tréner s atraktívnym a náročným ofenzívnym štýlom. Cez nezaujímavé kluby v Peru a Ekvádore sa dostal na populárnej adresu Club Universidad de Chile a následne k čílskej reprezentáciu, ktorá desila favoritov. Za rok 2015 bol Sampaoli zvolený tretím najlepším trénerom sveta, za rok 2017 môže poskočiť.

Sezónu začal thrillerom 6: 4 s Espanyolom Barcelona a práve na Espaňol narazí v nedeľu počas 20.kolesá. “Nechceme, aby ľudia ponúkali bežný futbal, chceme byť zaujímaví. Chceme byť nemilosrdní, “tvrdí.

Ťažko veriť, že bol Sampaoli v lete presvedčený o nádherné jazde. Sevilla vystrelil Banega, Gameiro, Krychowiak, Reyes alebo Coke. Tím sa počas pochodu zmenil, ale Sampaoli dokázal, že môže.

V bránke čaruje Sergio Rico, v útoku maličký Francúz Ben Yedder, asistencia vymýšľa Sarabia, stred poľa drží Iborra a na krídle sa snaží Nasri, hosť z Manchestru City. Nový útok je černohorský útočník Jovetic, ktorý prišiel z Inter Miláno. To on ukončil neporaziteľnosť Realu.

Ako vidno, Sevilla to skúsi.