Pulzujúce 68-míľové storočie od Samita Patela, ktoré sa dostalo do tváre s loptou od Keitha Barkera, nestačilo na víťazstvo v Nottinghamshire nad Warwickshire, ktoré sa presunulo na prvú časť divízie. Patel konečne padol na 124 (z 82 loptičiek) v druhom inningu v Nottinghamshire 173, keď hit Jeetana Patela pre sedem šesť, vrátane jedného na zem, aby priniesol sto. Hranie pre krokve s posledným mužom Harrym Gurneyom za spoločnosť, Patel bol chytený v hornej hrany Chris Wright.Urobil 124 z 148 bodov, ktoré mu boli zaznamenané počas zápasu Wicket.County kriket – ako sa to stalo Prečítajte si viac Barker odmietol Greg Smith a Riki Wessels s následnými loptičkami – na zložité ihrisko – nechať Notts 25 na päť v ich snahe o 227; Patel zaklopal loptičku na tričko na jednu stranu a nikdy sa nevrátil. Problém bol, že okrem Brendana Taylora, s ktorým zdieľal stánok s 89, nikto nemohol držať ho.

Nottinghamshire je posledné štyri batsmen urobil len tri behy medzi nimi. Barker skončil so štyrmi brankami – a teraz má 25 pre sezónu – a Wright tri ako Patel sa otočil s opustením, pričom 46 z 24 loptičiek od jeho menovke Jeetan.Nottinghamshire prišiel krátkych 53 krát. Brydon Carse prepustil Luka Proctera a Alvira Petersena v rýchlom slede a Barry McCarthy mal Steven Croft zachytený na brehu krátko potom, čo opustil Lancashire 97 za päť. Ale Liam Livingstone, ktorý skončil neporazený v 60. rokoch, sa stretol s Alexom Daviesom, aby odolal, kým James Weighell vybojoval dve z posledných štyroch wicketov, keď Durham skončil prvé víťazstvo sezóny, z čoho získali 23 bodov. p>

Hra Oval nemohla hrať, kde sa dažďa zhoršila okolo obeda, ale výstup na ihrisku zostal naštvaný, takže obaja Middlesex a Surrey nezískali.Po treťom popoludní sa Middlesex presťahoval všetkých päť svojich zápasov do súťaže, pričom každá hra stráca čas na dážď. V divízii dvaja , len jeden výsledok bol možný ako dážď intervenoval na dvoch prípravkoch. Gloucestershire zaznamenali svoje prvé víťazstvo v sezóne, keď Glamorgan sa rozpadol z 87. bez straty na 143. Všetko prekonalo 269. Po rýchlom nástupe do poslednej brány Gloucestershire Glamorgan urobil dobrý začiatok ich prenasledovania, pričom skúsený Jacques Rudolph vyrábal 36 a Mark Wallace 50, pred tým, ako Graeme van Buuren opustil pár a No3 Will Bragg.Craig Miles si dal ďalšie tri branky predtým, než Jack Taylor zabalí chvost, čo znamenalo, že všetkých 10 wicketov kleslo na 56. Po daždi zabránilo štartu pred 16:00, Essex a Derbyshire ticho hrali svoju cestu k remíze Hamish Rutherford a Chesney Hughes – vracajúci sa do záhybu, ktorý v utorok odišiel zle – vyrazili pol storočia. Essex, ktorý zostal na vrchole stola pred Kentom, zvládol iba tri branky.

Iba 11 bolo možné, pretože Kent nakreslil Northamptonshire. Joe Denly bol jediný brankár, ktorý padol, chytil sa v hĺbke Roba Keogha, keď Daniel Bell-Drummond nedosiahol 69.