Tony má schopnosť dať hráčom sebadôveru hrať to, čo vidia, odvahu konať podľa dobrých obrázkov, či už ide o spustené obrázky, kopané obrázky alebo obrázky z hry. Na ihrisku to môže vyzerať bez námahy, ale na zdokonalení to musí byť v tréningu. Som si istý, že na tréningu urobia veľa chýb, a preto vás bude chcieť vytrhnúť za vlasy, ale vidíte, že keď sa to prenesie do hry, spôsobí to súperom veľa problémov.

Či už to išlo po krátkej strane alebo po malých útočných kopoch cez vrchol, bola to odroda, ktorá Írsku tak sťažila život. Andy Farrell vytvoril jednu z najlepších obranných strán sveta, ale Írsko malo veľké problémy s dosiahnutím svojej obvyklej traťovej rýchlosti, čo je zásluha japonských trénerov.Ako hra pokračovala, Írsko nedokázalo skrátiť čas a priestor Japonska. Veľkým faktorom bolo aj fitnes. Ku koncu zápasu to bolo Japonsko, ktoré malo navrch a vyzeralo to, že hru uzavrie, až na záver si nenechá pár nervóznych momentov. Prehrať video 0:22 Svetový pohár v ragby: Japonsko omráčilo Írsko – video zdôrazňuje

Keď sa vrátim k porovnaniu s Highlandermi spred niekoľkých rokov, podobnosti, ktoré vidím, sú veľa v pohybe bodu útoku, nielen v rozohrávke dopredu, ako vidíte z Anglicka, pretože Japonsko to jednoducho vo svojej skrinke nemá. Majú elektrických, rýchlych a výbušných hráčov a musia túto hrozbu maximalizovať. Nebudú sa biť s absolútnou fyzickou stránkou, musia nimi pohnúť a Tony to vie.Takže vidíte malé trikové štartovacie hry mimo lineout, sú veľmi inovatívne mimo skrumáže, pôjdu do veľkej šírky a často dajú zadný rad široký, aby vyplnili pole. Hra typu dva-štyri-dva alebo jedna-tri-jedna a do širokých kanálov výrazne zapájajú ľudí ako Michael Leitch a Kazuki Himeno.

Musíte sa tiež pozrieť na to, ako je Japonsko takmer na svete sa vždy snaží udržať loptu na ihrisku. Chcú, aby lopta v hracom čase bola čo najvyššia. Eddie Jones počas Šiestich národov uviedol, že po návšteve japonských trénerov povedali, že majú namierené na loptu v hracom čase takmer 50 minút. To je neuveriteľne vysoké – v Premiership je to niekde okolo 40-42 minút.Ale opäť je to o využití ich silných stránok. Japonsko omráčilo Írsko a priviedlo ďalšie známe rozrušenie svetového pohára v ragby. Prečítajte si viac

Nemajú nástroje vo svojich opaskoch, aby mohli byť tímom z jedného kusu. Ak sa hra stane orientovanou na kusé kúsky, potom bude Japonsko opotrebované. Myslel som si, že takto sa Írsko po svojom rýchlom začiatku pustí do vecí, ale bez smeru od Johnnyho Sextona sa Japonsko ubezpečilo, že im to neumožňuje. Bolo to nesmierne pôsobivé, pretože nielen úroveň zručností musí byť extrémne vysoká, ale hráči musia byť schopní vykonávať aj pod maximálnym tlakom a najvyššou únavou.

To, čo ma na japonských schopnostiach najviac potešilo predstavenie spočívalo v tom, že nešli do ulity alebo si začali myslieť, že musia zmeniť spôsob hry.Bol to rýchly štart Írska, to by Japonsko čakalo, a potom Yu Tamura netrafil priamu strelu na bránu. Ale bola tu skutočná duševná odolnosť, ktorá siaha až do roku 2015. Porazili Springboks, ale zrazu Jones, ich vtedajší tréner, postupoval ďalej a pre Japonsko by bolo veľmi ľahké urobiť krok späť. Možno by to z diaľky vyzeralo, akoby aj mali. Jamie a Tony však museli uplatniť svoju filozofiu a museli zistiť, aké sú limity ich hráčov. Ako ťažko je možné ich tlačiť, čo sa týka kondície, mentálneho tlaku – ako môžu byť pripravení na tých posledných 10 minút, keď uzatvárajú zápas s tímom ako Írsko.To si vyžaduje veľa práce na tréningovom poli a čas na uskutočnenie.

Rovnako pôsobivá bola aj ich rýchlosť kolmého zásahu – boli absolútne brutálne pri rozbití a tak solídne bránili. Nedovolili Írsku splniť svoj plán A, a ako to veľa tímov podozrieva, ak tak urobíte, môžete odhaliť skutočnosť, že plán B. skutočne nemajú. Japonská obrana hodovala za jediný súboj s Írskom za rohom z deviatej. Jack Carty sa snažil hrať o niečo širšie, ale s pomalou loptou je to veľmi ťažké.

Teraz to musí Japonsko proti Samoe zálohovať. Pamätám si, ako Steve Hansen hovoril o tom, ako je emocionálne ťažké prejsť od jedného skvelého predstavenia k druhému. To je miesto, kde sú All Blacks takí dobrí, pretože ak to nebude druhýkrát vynikajúci výkon, je to veľmi dobrý výkon.Menšie tímy s tým zápasia, pretože to môže byť také emocionálne vyčerpávajúce. To je miesto, kde sme videli, ako Uruguaj padol.

Toľko trvalo, kým Uruguaj porazil Fidži, a potom ich Gruzínsko naparovalo. Japonsko si teraz musí dávať pozor. Jamie musí so svojím tímom žonglovať, byť si vedomý, kto môže cúvať a kto nie, ale dostali sa do najlepšej možnej pozície, aby sa dostali do štvrťfinále.