Bez ohľadu na to, ako to malo skončiť, nemalo to skončiť takto.

Alex Rodriguez oznámil na spoločnej tlačovej konferencii s New York Yankees v nedeľu, že bude hrať svoju poslednú hru na V piatok na štadióne Yankee proti Tampa Bay Rays a že po skončení hry mu bude poskytnuté bezpodmienečné prepustenie z klubu – kedy podpíše zmluvu s Yankees, aby sa vrátil do tímu ako špeciálny poradca a inštruktor sezónu 2017.Alex Rodriguez bude prepustený Yankees, skončí kontroverznú kariéru Prečítajte si viac

“Všetci chceme pokračovať v hraní navždy,” povedal v nedeľu slzy Rodriguez. “Ale to tak nefunguje. Je to ťažký deň. Milujem túto hru a milujem tento tím.A dnes sa rozlúči. “

Bezprostredné rozvinutie tohto – koniec Rodriguezovej kariéry ako hráč baseballu – nie je úplne nečakané. Písanie bolo už niekoľko mesiacov na stene: po zázračnej sezóne v roku 2015, keď sa hrával v roku 151 v 151 hrách, zasiahla 33 domácich jázd a bol skoro jediným dôvodom na naladenie baseballu Yankees v tom, čo bolo inak stratená sezóna v Bronxe, Rodriguez strávil v roku 2016 hraním mladých mužov, ako je jeho 40 rokov.Už len obmedzený na to, že je určeným hitterom, nečinnosť A-Roda na tanieri ho videl, že od 21. júla začne iba tri zápasy. A keď sa v New Yorku úplne vzdala fikcie tohto roka, nebudú v minulom septembri žiadne hurikány pre ktorý by jeho veteránová prítomnosť mohla byť výhodou. Napriek tomu vo všeobecnosti hráči Rodriguezovho kalibru – chlapci, ktorí boli v lige za pár desaťročí, ktorí čerpali masívny záujem fanúšikov (ak nie vždy podporujú) a ktorí sa stali v podstate synonymom ich práva – v polovici roka nevystúpili do dôchodku. Majú svoje dôchodkové zájazdy a víťazstvá, vidia ešte všetky štadióny svojich starých súperov, potom majú peknú udalosť počas posledného roka v sezóne.To nie je nič nové pre Yankees; cíti sa, že každý rok v tomto desaťročí uskutočňovali jednu alebo niekoľko dní odchodu do dôchodku pre niektoré legendy z Bronxu. Oznámenie tlačovej konferencie v sobotu večer na začiatku augusta na druhý deň ráno a potom oznámila na tejto tlačovej konferencii, že tím najimokonálnejší zostávajúci hráč bude v dôchodku po piatok hry nie je, ako tieto skripty zvyčajne ide.

V skutočnosti to je to, čo robí tím, keď sa snaží vynútiť hráčovi s minimálnou stratou tváre pre každého, kto je zainteresovaný – je tu predsa dôležitý rozdiel, že Rodriguez bude uvoľnený predtým, než odíde do dôchodku, čo znamená, že bude zbierať sumu 21 miliónov dolárov, ktorú má od Yankeesov v budúcom roku.New York odstúpil od toho, aby mu zaplatil tieto peniaze; pokúsili sa dostať von z Rodriguezovej zmluvy počas Biogenezistického škandálu a podarilo sa mu len ohodiť rok. A-Rodových citátov z tlačovej konferencie, že “mal neuveriteľný, zábavný čas”, keď prenasledoval míľniky, ako je jeho 700. kariérny domáci beh, ale “to nie sú karty, ktoré som dostal” – určite naznačujú, že toto prudké mid-august “dôchodok” nebol úplne jeho myšlienkou. A to by nebolo prekvapením, ak nie pre jazdca na koncovom konci Rodriguezovho prepustenia: stáva sa poradcom tej istej organizácie, ktorá snažil sa, verejne a vášnivo, aby ho odobrali zo života bejzbalu.Ak ste sa vrátili do roku 2013 a povedali ste niekomu, kto pokrýva Biogenesis, že A-Rod by do roku 2017 skončil ako poradca a inštruktor v systéme Yankees, mali by sme sa vám smiať. Myšlienka, že Yankees ochotne uvádzajú Rodrigueza do svojich vyhliadok, by sa zdalo byť falošným. Napriek tomu, že sme tu.

To, čo by mali reportéri z baseballu v roku 2013 vynechať v priebehu troch rokov, bolo samozrejme, že Rodriguez sa stal jedným z najlepších klubových klubov pre mladých ľudí v lige. Časť toho bola obrazová rehabilitácia pre A-Rod, pre jeho i pre Yankees ‘, ale len poukázala na niečo, čo už robil.Každý, kto ho sledoval na jarnom výcviku alebo počas svojich rehabilitacných stíhacích skupín, vie, ako dobre sa Rodriguez stretne s deťmi v systéme Yankees, ako aj záujem, ktorý má v mentoringu a pomáha im uspieť. Či už bude schopný premeniť toto nadšenie na skutočné výsledky, ešte treba vidieť – Rodriguez je generačným talentom, búšiacim úderom a existujú dôležité prvky tohto druhu veľkosti, ktoré sa jednoducho nedajú poučiť. Ale nie je pochýb o tom, že tam je temperament. Bude nastal čas znova získať minulosť A-Roda – oh, bude existovať čas na znovuzískanie minulosti A-Rodu, obzvlášť v roku 2021, ale ako kniha uzavrie svoju kariéru, uzatvára priateľsky a s vyhlásením, že Alex Rodriguez je, bol a vždy bude New York Yankee.A to je najväčšie prekvapenie všetkých.