Každý, kto hľadá známky oživenia Evertonu, by mal počkať, kým nenarazíte na menej ústretových protivníkov. Pokiaľ ide o koktavosť Marca Silvu, zápas proti tímu, ktorý sa opieral o stôl, prišiel v ideálnom čase.

Nová tvár v zemľanke znamenala malý alebo žiadny rozdiel pre bohatstvo Huddersfieldu na ihrisku. gól a nedokázali to využiť, keď Everton zostal na 10 mužoch a zostala im takmer polhodina.

Aby boli láskaví k bojovníkom o vypadnutie, stáli najmenej za bod a možno aj jeden mali, ale pre niektorých vynikajúce brankárske zákroky od Jordan Pickforda, najmä keď držal hlavičku Eliasa Kachungu blízko konca.Aby boli k Evertonu láskaví, podarilo sa im vidieť hru po vylúčení Lucasa Digna, ale toto víťazstvo malo ďaleko od posilnenia dôvery, aké mohlo byť. Hoci Richarlison pridal k svojmu gólovému zápisu, bolo to asi všetko, čo úspešne zvládol.

„Nebol to perfektný výkon a pravdepodobne to nebola najlepšia hra, na ktorú sa dalo pozerať, ale tri body za prejavenie charakteru sme si zaslúžili,“ povedal.

Jan Siewert bol predstavený s malou fanfárou pred jeho prvým zápasom ako manažéra Huddersfieldu a jeho hráčom netrvalo dlho, aby ukázali, prečo si David Wagner tak ťažko našiel život.

Po troch minútach boli pozadu, boli oddelení prihrávkou Toma Daviesa, ktorá umožnila Richarlisonovi skorú strelu na cieľ.Jonas Lössl dokázal udržať kolená mimo, aj keď to bola dosť jednoduchá úloha, aby Richarlison najskôr dorazil voľnú loptu a našiel teraz nestráženú sieť. Len v tíme, pretože Idrissa Gueye bola vynechaná, pretože čakala na prestupovú ponuku z Paríža Saint-Germain, Daviesovi sa podarilo dosiahnuť gól, aby otočil loptu skôr, ako sa domácim podarilo poriadne prekročiť polovičnú čiaru. Fiver: sign up a dostávajte náš každodenný futbalový e -mail.

Siewert nemohol byť prekvapený, pretože prevzal stranu, ktorá od novembra získala iba jeden bod. Huddersfield má na konte iba päť domácich gólov z 13 ligových zápasov, čo je rekordne málo.Napriek tomu, že spoľahlivý Jason Puncheon vyzerá ako slušná akvizícia, jeho zaradenie zanechalo Aarona Mooya a Alexa Pritcharda na lavičke, takže Huddersfieldovi trochu chýba útočná inšpirácia.

Puncheon vyrobil najpresnejšie zadné podpätky, aby Kachungu oslobodil pozdĺž brány. domáci síce hľadali vyrovnanie, ale na rozdiel od predchádzajúceho postupu Evertonu gól nepriniesli.Kachungov kríž našiel Steva Mouniého tak nešikovne, že útočník bol povinný prihrať loptu dozadu z tejto oblasti. Aleksandar Mitrovic obracia stolíky na Brightone, aby rozvíril Fulhamove nádeje na prežitie Čítať viac

Huddersfield sa zlepšil, keď nastúpil Mooy a on pomohol vytvoriť prvú čistú šancu jeho strany tým, že poskytol priestor Terenceovi Kongolovi, aby prešiel zľava, ibaže Kachunga mohla hlavičkovať.

Everton mal varovanie poslúchnuť, ale tesne po hodine ich chytili. opäť preraziť cez skvele načasovaný chip Juninho Bacuna dopredu, aby ho mohol prenasledovať Adama Diakhaby.Francúzsky útočník prešiel gólom, ale skôr, ako sa odhodlal k strele, si Digne ostrihal päty a získal rovnú červenú.

Agilný Pickford udržal dobre zasiahnutý priamy kop Mooya a napriek tomu Huddersfield mal v posledných 10 minútach šance na skórovanie, nikoho však neprekvapilo, že ich nedokázali využiť. “Začali sme zle, ale aspoň sme sa bránili, aby sme vytvorili otvory,” povedal Siewert. “Teraz viem, prečo je Jordan Pickford Anglicko č. 1.”