Dočasný šampión Izrael Adesanya zosadil z trónu držiteľa titulu UFC v strede váhy Roberta Whittakera s ohromujúcim knokautom v druhom kole zápasu UFC 243 na melbournskom štadióne Marvel.

Udalosť v nedeľu prilákala svetový rekordný dav UFC 57 127, čím prekonal doterajšie najlepšie z 56 214 na rovnakom mieste UFC 193. Arabské boje: v rámci dlhodobého partnerstva UFC so SAE Prečítajte si viac

Novozélandská spoločnosť Adesanya umiestnila austrálskeho Whittakera správnym háčikom v posledných sekundách prvého kola a zápas o zjednotenie 185 libier ukončili ľavým hákom v druhej súťaži piatich kôl.

„Klobúk dole pred Adesanyou, skvelým útočníkom,“ uviedol Whittaker . “Cítil som, že sa mi darí celkom dobre, kým sa nechytíš.” Mám len 28. Stále mám boj alebo dva…Nejdem nikam.” Bol to Whittakerov prvý zápas od júna 2018 v Chicagu. Dvadsaťosemročný mladík mal podľa plánu bojovať vo februári, ale stiahol sa kvôli urgentnej operácii čreva.

Ani jeden muž v prvom kole veľa nezasadol, kým sa Adesanya nezvýšila hneď na konci. Bojovník narodený v Nigérii preukázal veľké únikové schopnosti a vyhýbal sa množstvu kopov a úderov, hoci Whittaker pristál niekoľko pravých úderov.

„Hodil všetko, čo sme očakávali,“ povedala Adesanya. “Mali sme všetko naplánované na plán A až Z. Je to nereálne, povedali, že nemám vyraďovaciu silu.” Chytil ma s pekným, ale vrátil som sa. Zjem to, ale vrátim to dvakrát. Nerád sa nechám udrieť. Je hlúpe trafiť sa. Som tvrdý a bystrý.Na konci dňa sme boli s mojím tímom múdri. “

Dočasný šampión Adesanya zlepšil svoj rekord v MMA na 18-0 a získal nespochybniteľný titul iba vo svojom siedmom zápase UFC, všetci vo vnútri za posledné dva roky.

Bola to prvá Whittakerova prehra v 10 zápasoch a za viac ako päť rokov, keď jeho rekord v MMA klesol na 20–5.