Klub, ktorý získal tri nové tituly v novom tisícročí, začína v roku 2017 v mínuse. Konkrétne to znamená: trapné trináste miesto v stôl a zimný hurikán v kabíne.

Ktokoľvek zostane tam neexistuje

Môj nervový systém je zaneprázdnený.Je to krok do neznáma, “priznal pre denník Šport tréner Jindřich Trpišovský, než predvčerom odletel na nevyhnutné sústredenie do španielskej Olivy.

Nie že by nemal s kým hrať, veď do Liberca každú chvíľu prestupuje nová tvár (z mladej Boleslavi dorazil veľmi šikovný univerzál Ondřej Kudela, na ceste z Teplíc je ľavonohý útočník Roman Potočný), ale zásahov do skoršie stability je nebezpečne moc.

Len povahe, že z výberu, ktorý v októbri 2015 vybojoval senzačné pohárovej víťazstvo v Marseille, zostali len traja muži: obrancovia Coufal, Bartošák a Hovorka. Pričom posledný menovaný si kvôli zložitému zranenie kolena na jar nezahrá.

Do ligového jari, ktoré štartuje za štyri týždne, vstúpi zbrusu nový Liberec. Silnejší? Lepšie?Kvalitnejšie? To sa rozhodne povedať nedá.

Dávno preč sú reprezentanti Šural s Pavelkom, z brankára Koubka je sparťanský vodca, spoľahlivý útočník Bakoš už zase patrí Plzni, robustný Rabušic sa okľukou dostal do Jihlavy, defenzívne univerzál Sýkora nedávno podpísal luxusné kontrakt rozpínavé Slaviu, stredopoliar Folprecht kývol na hosťovaní v Azerbajdžane a verný kapitán Pokorný v pondelok potvrdil osudový krok do francúzskeho Montpellieru.

Nemyslite si, to zďaleka nie je celý zoznam.Sú to len najzásadnejšie muži, ktorí v poslednej dobe ušli z Liberca, tretieho tímu uplynulej sezóny.

K čomu je návrh?

Trainer Trpišovský, ktorý v júni 2015 zdolal tím, počíta s vyše 30 výstupmi. Pritom sa nejedná len o dôležité hráča, mnohí boli na hosťovanie, iní do počtu, ale rovnako…

“Trochu prievan,” nechal sa počuť Trpišovský počas jesene. A nevedel, čo sa stane v zimnej prestávke. Liberecký tréner začína znovu od začiatku.Aj keď má v kádri veľmi zaujímavé mená vrátane niekdajší reprezentačný ikony Milana Baroša, skladanie nového tímu chvíľu potrvá.

Skeptik by prehodil: “Len aby na to Liberec nedoplatil.”

Trpišovský verí : “Bude lepšie.”

Vzhľadom k tomu, akú špirálu majiteľ Karl rozbehol, sa dá ťažko očakávať, že by Liberec na jar povstal a zaútočil na poháre. Na druhej strane dokáže potvrdiť, ako dobrý je trpišovský tréner. Už zaujal v zadlženej Viktórii Žižkov, vehementne ho chcela Sparta, teraz skúsi resuscitovať vykradnutý Liberec.