V roku 1998 postúpil s Mallorkou do finále Španielskeho pohára, ale prehral s Barcelonou (1: 1, penalty 4: 5).

O rok neskôr došiel s rovnakým tímom do finále Pohára víťazov pohárov, avšak nestačil na Lazio (1: 2). Rozhodujúci gól vtedy strelil Pavel Nedvěd.

V roku 2000 hral s Valenciou o titul v Lige majstrov, avšak zápas jednoznačne ovládol Real Madrid (0: 3).

Rovnaká súťaž, len rok nato. Valencia prehrala s Bayernom Mníchov (1: 1, penalty 4: 5).

V roku 2010 zažil s Arise Solún finále Gréckeho pohára, ale prehral s Panathinaikosom (0: 1).

“Ja by som k tomu pridal ešte rozhodujúce zápasy v posledných kolách, keď som viedol Huracán a Inter Miláno.V obidvoch prípadoch by sme mohli získať titul, ak by sme vyhrali, “povedal Crap pred nedeľným finále.” A pokračoval, “nemyslím si, že som prekliaty. Okrem toho finále nie je konečné. Dva som stratil trest. A v roku 1998 sme skončili finále Španielskeho pohára v deviatich rokoch. Pozrite sa aj na súpera, pretože proti nám boli väčšinou veľké tímy. Proklína alebo jednoducho smolu? “Nepríjemná séria mohla skončiť v finále majstrovstiev Afriky, ale nakoniec ju predĺžila.Egypt, ktorý vedie od jari 2015, prehral s Kamerunom 1: 2, hoci po prvom polčase viedol a mal k titulu bližšie. -čtěte reportáž zo zápasu

Šesť finále, šesť možností na úspech, šesť sklamanie.

“Ďalšie porážka vo finále,” vzdychol Cuper, európsky tréner roka 2000. “Nechce sa mi o tom veľmi hovoriť a už vôbec nechcem hovoriť, že už som na finálové sklamanie zvyknutý. Je mi ľúto, najmä pre všetkých Egypťanov, ktorých chceme urobiť šťastnými. Na druhú stranu musím zablahoželať Kamerunu, pretože predviedol dobrý výkon a zaslúžil si vyhrať. ”

Pritom vo finále hraných na dva zápasy trikrát uspel. Ale len v menších a menej významných súťažiach.

V roku 1996, keď viedol argentínsky klub Lanus, vyhral Copa CONMEBOL.Ktorý bol juhoamerický pohár, ktorý existoval iba sedem rokov. A potom dvakrát vyhral španielsky Super Cup, tiež hral na dve zápasy.

Je 61-ročný tréner niekedy dostal veľké trofeje?