Pred sebou už majú vidinu sobotňajšieho vzájomného derby, ale ešte pred ním dôležitý stredajší úlohu.

Pôjde v ňom o postup do štvrťfinále Slovenského pohára, z ktorého vedie cesta na záverečný turnaj Final Four, ktorý sa tento rok bude hrať vo februári v Nymburku.

“Do Prahy ideme s jasným cieľom postúpiť, pretože tento rok si finálový turnaj chceme zahrať,” netají Miroslav Volejník manažér hradeckých levíča a zároveň asistent ich trénerky.

< p> Levica proti sebe budú mať viac ako zvučného súpera v podobe pražského USK, nebude to ale prvý tím, ale prvoligová rezerva.Hradečanky sa tak musia pripraviť na tím plný mladých a ambicióznych hráčok, ktoré sa budú chcieť v zápase s vicemistryně republiky ukázať.

“Niektoré nakukuje do áčka USK, nebude to jednoduché, ale veríme, že kvalita a skúsenosť sú na našej strane, “poznamenal Volejník. Skúsenosť by mala byť určite. Najstarší hráčka zo súpisky druhého tímu prvoligovej tabuľky má ročník narodenia 1996 a vekový priemer družstva nepresahuje 20 rokov.

Hlavné opory béčka sú navyše vo Francúzsku as prvým družstvom ich čaká euroligový zápas v Bourges.

Postupu do pohárového štvrťfinále by sa nebránili ani v Trutnove, tamojší tím je ale v trochu inom rozpoložení než ich hradeckej rivalky.Lokomotíva totiž v nedeľu v Mladej Boleslavi tesne prehrala veľmi dôležité ligové stretnutia sa Slovanka, hoci ešte na konci tretej štvrtiny o deväť bodov viedla. K tomu ju pred cestou do Brna, kde sa o postup do pohárového štvrťfinále stretne s tamojším družstvom technike, trápia zdravotné problémy niektorých hráčok.

“Snáď pôjdeme v takom zložení, v akom sme hrali v nedeľu v Mladej Boleslavi .Otázkou ale hlavne je, či tie, čo pôjdu, budú v poriadku, “uviedol Trutnovský tréner Petr Kapitulčin.

Trutnov si posledný štvrtinou v Mladej Boleslavi, už 19:33 prehral, ​​skomplikoval cestu do ligového play-off . “Už to pravdepodobne nemáme vo svojich rukách,” priznal tréner.

pohárovej duel na ihrisku súperiek, ktoré sú v lige predposlednej, preto považuje za možnosť na zvýšenie súčasnej nálady v tíme: “Už dva mesiace sme nevyhrali, a tak ak sa to teraz podarí, mohlo by pre nás pohárovej zápasu byť výhodou. Avšak ísť uprostred týždňa na zápas do Brna nie je v našich podmienkach úplne jednoduché. ”

Trutnovanky by pri postupe aspoň čiastočne zabudli na nedeľné neúspech, ktorý ťažko prijímali. “Bohužiaľ sa zišlo viac vecí.Snáď prvýkrát v poslednej dobe, čo sa Slovanka hráme, mali súperky k dispozícii viac hráčok, nás bolo málo. Preto sme nezvládli to, že sme viedli a mali zápas dobre rozohraný. A tiež sa k tomu pridal výkon rozhodcov, “povedal Trutnovský kouč k porážke, ktorá jeho družstvo môže stáť postup do play-off.

Hradec rozohrá svoj stredajší pohárový zápas v Prahe už v 16 hodín, duel Trutnova v Brne začne o tri hodiny neskôr.