Siedmy nasadený Berdych sa s Cuevas doteraz utkal len raz. Minuloročný duel na tvrdom povrchu v Pekingu s aktuálne 27. hráčom sveta prehral vo dvoch setoch. V Paríži sa dostali na dvorec až podvečer, keďže popoludňajší program brzdila búrka.

O osude prvého setu rozhodol jediný brejk. A ten prišiel hneď v prvej hre celého zápasu pri podaní Berdycha. Český hráč už potom hral s Cuevas vyrovnanú partiu a odvrátil aj dva setbaly, ten tretí už ale znamenal set pre Uruguajčana 6: 4.

Rozhodujúce chvíle druhej sady prišli v štvrtej hre.Berdych sa pri súperovom podaní dostal do vedenia 40: 0, Cuevas síce stihol všetky tri brejkbal zažehnať, ale ten štvrtý už krásnym jednoručným bekhendovým return Berdych premenil a keď v koncovke odvrátil jedinú brejkbolovou hrozbu tohto setu, zrovnal po výhre 6: 3 stav setov.

vo veľmi dobrom výkone pokračoval Berdych aj v treťom sete. Získal hneď prvý Cuevasův servis, na potvrdenie brejku sa ale nadrel. Zo stavu 0:40 sa ale vďaka precíznemu servise dokázal vysekať a rozbehol sa natoľko, že vzápätí zobral servis súperovi druhýkrát a bez problémov sám doservíroval na 6: 2.

Najlepší podívanou potom obaja soci ponúkli parížskemu publiku vo štvrtom setu.Najdlhšia výmeny zápasu a veľké odhodlanie držalo všetky v napätí až do koncovky, v ktorej predsa len svoju miernu prevahu potvrdil český hráč.

Rozhodujúci brejk sa Berdychovi podaril za stavu 5: 5 a keďže servis stratil za celý zápas len v premiérovej hre celého zápasu, mohol sa už takmer za súmraku radovať po výhre 4: 6, 6: 3, 6: 2, 7: 5 z postupu do osemfinále, kde sa stretne so Španielom Ferrerom.

“Bol to moc ťažký súper. Som veľmi spokojný s tým, ako som to zvládol. Zahral som jediný zlý game, a to hneď ten prvý. Tým som mu v podstate daroval prvý set. Ale inak som hral dobre, našiel som správny rytmus a porovnal sa s jeho liftovanými balóny, s ktorými sa snažil otvárať kurt.Keď som toto zvládol, tak už som v zápase diktoval, “zhodnotil stretnutie Berdych (celý rozhovor čítajte TU).

V Paríži sa v sobotu odohral o jeden singlový zápas menej, pretože Rafael Nadal kvôli zranenému zápästia svoj zápas tretieho kola skrečovala už v piatok a jeho španielsky krajan Granollers tak do osemfinále postúpil bez boja.

Kvôli zraneniu navyše nedohral ani šiesty nasadený domáci Francúz Tsonga, ktorý skrečovala za stavu 5: 2 s Lotyšov Gulbis.

Radek Štěpánek s novým spoluhráčom Nenad Zimonjić postúpili do osemfinále štvorhry.So skúseným srbským deblista absolvujú v Paríži prvý spoločný turnaj a dnešný postup im Španieli Pablo Carreňo a David Marrero uľahčili skreč v druhom sete.

V ďalšom kole narazí na legendárnej americkej bratov Mika a Boba Bryanovy.