Polícia v New Yorku vyšetruje možný zločin z nenávisti namierený na Megan Rapinoe po tom, čo boli plagáty šampióna majstrov sveta pokazené homofóbnymi nadávkami.

Pokazené plagáty, ktoré boli na stanici metra na Manhattane, boli hlásené skoro v pondelok ráno. USA zvíťazili v nedeľu vo finále majstrovstiev sveta žien a v stredu ich čakala prehliadka víťazov v New Yorku. Homosexuálny Rapinoe skončil ako najlepší strelec turnaja a je hlasným obhajcom práv žien a LGBT. Stretla sa tiež s Donaldom Trumpom. Pred majstrovstvami sveta povedala, že nenavštívi Biely dom, ak USA vyhrajú turnaj. V nedeľu obvinila prezidenta z vylúčenia veľkej časti populácie USA.

„Vaša správa vylučuje ľudí. Vylučuješ ma. Vylučujete ľudí, ktorí sa podobajú na mňa.Vylučujete farebných ľudí. Vylučujete…Američanov, ktorí vás možno podporujú, “uviedla pre CNN.

Po stredajšej prehliadke kázal Rapinoe posolstvo jednoty. “Toto je môj poplatok pre všetkých: musíme byť lepší,” povedala. “Musíme milovať viac.” Nenávidieť menej.Musíme viac počúvať a menej hovoriť…Je našou zodpovednosťou, aby sa svet stal lepším. Aké je to pokrývať Megan Rapinoe, najzaujímavejšiu hviezdu svetového pohára. Prečítajte si viac

Hovorca newyorského úradu pre dopravu v New Yorku uviedli, že poškodené plagáty postúpili polícii. “Nenávist nemá v tranzitnom systéme miesto a my tvrdo pracujeme na tom, aby bol metro príjemným a bezpečným prostredím pre všetkých,” uvádza sa vo vyhlásení. „Odkázali sme to na NYPD, ktorá reagovala na prešetrenie, naše tímy údržby vyčistili plagáty a v prípade potreby ich necháme vymeniť za nové.“

Americký tím bol od víťazstva v druhom svetovom meradle veľmi chválený. Pohár za sebou. Po stredajšej prehliadke boli menovaní tímom roka na prestížnych cenách ESPY.Aktivite Rapinoe a jej spoluhráčov však došlo k určitej reakcii. V stredu bývalý Trumpov poradca Sebastian Gorka obvinil tím z útoku na americké hodnoty. “Zbláznili sa a chcú zničiť všetko, čo je zdravé v našej krajine a v našej židovsko-kresťanskej civilizácii,” uviedol.