Veľa sa zmenilo v pretekaní za posledných 32 rokov, odkedy sa Brave zamiešal do dôchodku ako favorizovaný porazený favorit, ale keď Enable, tohtoročný víťaz Arc, ide na post v Churchill Downs v Kentucky v sobotu večer, závod, výzva, šance a dokonca aj farby budú rovnaké. Kôň Johna Gosdena je posledným z dlhých línií šampiónov, ktorí niesli ružového, zeleného a bieleho princa Khalida Abdullaha a vyrazia ako horúci favorit pre 35. beh Turf. Bude konečne úspešná tam, kde Dancing Brave a sedem ďalších víťazov Arc zlyhalo, a vyhrajte víťazstvo v pohári chovateľov k víťazstvu v Paríži?

Kniha formulárov naznačuje, že Enable, jeden z ôsmich koní vyhrať Arc dvakrát, je tak ďaleko pred jej súpermi ako Dancing Brave sa zdá byť späť v 80. rokoch.Trať, cesta a dokonca aj dažďom zmäkčená pôda by nemali držať žiadne obavy o koňa na 8-závodnom preteku.Napriek tomu, že zoznam porazených Arc víťazov, sedem v Turf a jeden v Classic, je otravné pochybnosti.Zaregistrujte sa na Recap, náš týždenný e-mail redaktorov vyberá.

„Tridsaťdva rokov Teddy Grimthorpe, dlhoročný pretekársky manažér jej majiteľa, povedal tento týždeň, „ale princ Khalid je vždy jeden, kto sa vydá na výzvu a to je to, čo je nepochybne.

„Myslím si, že v dokonalom svete by John Gosden mal rád štyri alebo päť pretekov, ktoré sa mu podarilo, ale podarilo sa mu vyhrať Arc len na druhý štart v tomto roku po takmer jedenástich mesiacoch. z ostatných víťazov Arc de Triomphe, ktorí prišli, sa do toho dostalo dosť dlhých období.

„Tanec v Brave bežal v apríli v Craven Stakes, takže mal hektický program, aby sa dostal k Chovateľom ‘Pohár v Santa Anita.Tam sú vždy rôzne scenáre, ale aspoň z tohto hľadiska, Enable nie je z veľmi hektický harmonogram.Talking Kone: Samcro trpí šok porážku v Down Royal Prečítajte si viac

“Nebol som na Tím v týchto dňoch, ale myslím, že je spravodlivé povedať, že príprava Dancinga Braveho, s lodnou dopravou a všetkým ostatným, nebola ideálnym scenárom. A ako si každý pamätá, produkoval nielen osobné najlepšie, ale aj najlepší svet v tom oblúku, ktorý z neho zrejme urobil veľa. “

Pretekanie sa v posledných troch rokoch stalo globálnym športom desaťročia, a proces lodnej dopravy koní cez niekoľko časových pásiem na beh v majstrovských podujatiach sa nezvratne zlepšil.Enable (8.56) praskla energiou, keď vo štvrtok trpela na trati, a Frankie Dettori, jej žokej, stále pripomína všetkým, „záznamy sú rozbité“.

Grimthorpe, opatrnejšie , poukazuje na to, že „čo sa stane v sobotu, bude stále výnimočným kliatkom“, ale bude to veľmi sklamaním, ak sa hoodoo na víťazoch Arc na Pohári chovateľov rozšíri ďalej.

Nemusí to byť Jediný hex, ktorý je zrušený v sobotu, keď Mendelssohn (9.44) vyzerá primed, aby poskytol Aidan O’Brien dlho očakávaný prvý úspech v Classic, zatiaľ čo Wild Illusion (6.04) a šťastne (7.36) sú dvaja ďalší členovia silného európskeho kontingent, ktorý sa môže vrátiť zo štátu ako víťaz. Rýchly sprievodca Tipy pre chovateľov Pohára Zobraziť Skryť