Španielsko je jediné víťazstvo od priameho postupu na majstrovstvá sveta 2018, ale pred piatkovým súbojom s Albánskom rieši nepríjemnosti. Nenávisť časti fanúšikov k hráčovi základnej zostavy.

“Pre nikoho to nie je príjemné, ale nerieši politiku a sústreďme sa na futbal. Máme pred sebou dôležitý zápas, v ktorom by sme chceli úspešne zavŕšiť našu cestu kvalifikáciou, “povedal pre rozhlasovú stanicu Cadena SER reprezentačný tréner Julen Lopetegui.

Všetok rozruch je okolo Gérarda Piquého. Stopér Barcelony, majster sveta z roku 2010, 91 zápasov za národné mužstvo Španielska. “Je to príkladný reprezentant, na tréningu som u neho videl väčšie odhodlanie ako u ostatných,” tvrdil kouč.

Lenže Piqué tiež rád provokuje.Evergreenom sú jeho narážky na sociálnych sieťach na rivala z Realu Madrid.

V nedeľu kvôli nepokojom v uliciach Barcelony v súvislosti s referendom o odtrhnutí Katalánska vyhlásil, že ak pre Federálnou generalitu v Madride predstavuje on a jeho postoje problém, tak už Španielsko reprezentovať nebude.

Reakcia sa dočkal hneď na druhý deň na zraze národného mužstva. Piskot, urážky, nenávistné transparenty, ktoré sa usporiadatelia snažili odstrániť.

“Bolo to barbarstvo,” odsúdil publikum Josep Vives, hovorca futbalovej Barcelony. “Kde to sme, keď sa hráč slobodne vyjadrí a počuje urážky?”

Na tribúne sa zišlo približne 1000 divákov, mali španielske vlajky a spievali chorály. A tiež sa pustili do Piquého.Niektorí ho naopak podporili, ale tých bola menšina.

“On povedal svoj názor, ale urážky názory nepredstavujú. Čo sa stalo, je nešťastné, “povedal kouč Lopetequi a vyzval k upokojeniu situácie.

” Piqué je v tíme, pretože je to vynikajúci futbalista a vždy sa ako reprezentant správal. A ak by za Španielsko hrať nechcel, tak tu nebude, “zdôraznil kouč. “Každý má právo na svoj názor.”

Katalánsko leta usiluje o nezávislosť. Na nedeľu vyhlásilo referendum, ktoré centrálna španielska vláda označila za nelegálne a do Barcelony poslala poriadkové sily, aby hlasovanie znemožnili.Pri protestoch bolo zranených na 900 ľudí.

FC Barcelona, ​​symbol Katalánska, nedeľňajší ligový duel proti Las Palmas (3: 0) odohrala bez divákov a po zápase sa Piqué vyjadroval aj k politickej situácii. “Polícia všetko len zhoršila. Katalánsko odstrihli od Španielska viac ako kedykoľvek predtým. A určite to bude mať dôsledky, “vyhlásil Piqué.

Tréner Lopetequi si želá, aby Piquého boj nemal žiadne dôsledky pre jeho tím. “Futbal spája, nemal by byť nástrojom pre politiku. Verím, že v piatok v Alicante nájdeme príjemnú atmosféru, “povedal kouč.

” Ešte som sa nestretol so žiadnym katalánskym futbalistom, ktorý by mi povedal, že nechce nastupovať za Španielsko. A nie je ním ani Piqué. Ani sa ho nemusím pýtať, či chce reprezentovať, alebo nie.Keď ktokoľvek príde na zraz, tak predpokladám, že je tu rád a hlavne preto, že jednoducho chce za Španielsko hrať. “