Futbalová federácia Austrália rozhodne presťahovala Perth Glory za porušenie platovej limity A-ligy a vylúčila ich z finále A-League v tejto sezóne a vydala rekordnú pokutu vo výške 269 000 dolárov. Z 27. kola bude Perthova pozícia na rebríčku A-League upravená na siedmy, pričom poslal záchrannú línku na obranu šampiónov Brisbane Roar, ktorý je v súčasnosti na siedmom mieste a počínajúc finále. Rozhodnutie tiež končí Perthove nádeje Ktorí sa kvalifikovali do Ligy ázijských majstrov. Prehlásenie vydané FFA uviedlo, že vyšetrovania zistili, že Glory “úmyselne neoznámila oznámené výhody a platby najmenej šiestim hráčom a od začiatku roka 2014 -15 sezóna fungovala nad povolený platový limit 2,55 milióna dolárov v poradí 400 000 dolárov. “

Šéf FFA David Gallop sa zaoberal médiami na konferencii, ktorá sa volala v piatok popoludní. “Nemôžeme mať klub, ktorý úmyselne, významne a vytrvalo porušuje tieto povinnosti hrať na majstrovstvách,” povedal.

“Tam, kde máte úmyselné utajenie, musíte uložiť prísne sankcie, Odstrašujúce. “Pokuty za celkovú sumu 269 000 dolárov boli tiež vynesené za porušenia počas predchádzajúcich troch sezón: 200 000 dolárov za priestupky, ktoré sa vyskytli v tejto sezóne, 43 000 dolárov za porušenia počas rokov 2013 – 2014 a 26 000 za porušenie počas rokov 2012 – 2013.

Riadiaci orgán uviedol, že Perth bol vinný z troch porušení, vrátane platieb mimo štandardnej hráčskej zmluvy; Platby rodinnému príslušníkovi hráča; Platby cestovných nákladov; Poskytovanie motorových vozidiel; A klubové služby.

Klub ešte nereaguje, ale majiteľ Tony Sage už predtým vyhlásil, že ak FFA zistí, že klub je vinný, mohlo by to znamenať koniec pre výkonného riaditeľa Jasona Brewera.

Sláva má sedem pracovných dní na podanie odvolania proti rozhodnutiu.

Rozhodnutie prišlo len niekoľko hodín predtým, ako Perth čelil Sydney FC v tom, čo by bolo vrcholom stola.

Brankár Glory Danny Vukovic povedal na Twitteri, že hráči sa pokúsia dať rozhodnutie za sebou a zaobchádzať s touto hrou ako s iným. Danny Vukovic (@ vuka20) Na zdravie posolstvá.Cítite pre našich fanúšikov a členov. Bude to stále dávať moju večer a zostávajúce hry.April 10, 2015 Vukovič odmietol návrh od novinára SBS Davida Basheera, že nie všetci hráči Glory chcú hrať v zápase.

“Nie je to pravda,” odpovedal Vukovič. “Všetci chceme hrať.” Danny Vukovic (@ vuka20) @Bash_TWG @PerthGloryFC nie je pravda. Všetci chceme hrať 10. apríla 2015. Súčasné a bývalé figúrky z A-ligy vyjadrili súcit s hráčmi Glory.Brandon O’Neill (@ brannerz15) Ľutujeme, že všetci hráči, ktorí pracovali v ponožkách @ PerthGloryFC v tejto sezóne. Veľmi smutný výsledok. Hráči si zaslúžia betterApril 10, 2015Daniel McBreen (@djmcbreen) Bude úplne vyčerpaný, keby som bol práve teraz hráčom @ PerthGloryFC. Všetko, čo tvrdá práca a potom tento kop v loptičkách.Spewing.April 10, 2015Mile Sterjovski (@MSterjovski) Tak smutné počuť, čo sa stalo v Perth Glory. Cíťte sa pre trénera, hráčov & Fanúšikov, ktorí boli v tejto sezóne vynikajúci. @PerthGloryFCApril 10, 2015Bruce Djite (@BDjite) Neviem pomôcť, ale cítim všetci hráči @PerthGloryFC. Všetko, čo funguje, obetujte & Záväzok za nič. Celá sezóna ur kariéry stratila! 10. apríla 2015