Predseda Futbalovej asociácie ČR Miroslav Pelt si pochvaľuje, že jedenásť dní pred vstupom do európskeho šampionátu vo Francúzsku panuje v reprezentačnom tíme dobrú klímu. Nálada sa tiež zlepšila o víťazstvo 2-1 v stredu v príprave na Rusko. Preto verí, že národné celok na Eure postúpi z ťažkej skupiny, ktorú považuje za skupinu smrti.

“Chcel by som do ľudí naliať optimizmus, pretože som osobne navštívil včerajší zápas s Ruskom. Musím povedať, že mám veľmi dobrý dojem z príjemnej atmosféry, ktorú som videl pred zápasom i po ňom, pretože som absolvoval cestu späť s mužstvom. Myslím, že príprava prebieha veľmi vydarene, “ povedal dnes novinárom Pelt.

Zastúpenie v minulosti v koncentrácii v Rakúsku prvýkrát porazilo Malta 6: 0 a potom Rusko 2: 1.V nedeľu čaká na ňu v Edene generálka pre majstrovstvá Južnej Kórey. “Naša spomienky na Rusko neboli najlepšie, pretože sme s ním prehrali na ME v Poľsku 1: 4. Rusko je veľká krajina s veľkou futbalovou tradíciou a aj výhra v priateľskom stretnutí sa nad týmto súperom počíta,” uviedol Pelt .

“Som človek, ktorý rád vyhráva aj v priateláku. Určite mi to zlepšilo náladu a dodáva mi to silu do neľahkých posledných dní prípravy na Euro. v nedeľu nás ešte čaká generálka, verím, že bude veľká návšteva a urobíme dobrý výsledok aj s Kóreou. Španieli ich porazili 6: 1, tým nás trošku vystrašili.Uvidíme, ako sme na tom my, “ dodal Pelt.

Národný tím čaká vo Francúzsku ťažká skupina s obhajcom titulu Španielskom, Chorvátskom a Tureckom. ” Chcem, aby sme postúpili zo skupiny. Som neskromný. Myslím, že hoci máme skupinu smrti, tak to dokážeme. Som optimista, “ vyhlásil Pelt. ” V Poľsku nás všetci odpísali po porážke v prvom zápase s Ruskom a potom sme vyhrali skupinu. Verím, že aj tento rok sme silní a dokážeme urobiť výsledok, ktorý by si národ prial, “ dodal.

Teší ho, v akej forme sa vrátil uzdravený kapitán Tomáš Rosický. ” Dôležitý je dobrý zdravotný stav hráčov. Nechcem to zakríknuť, ale sú to hráči, na ktorých mužstvo stojí. Tomáš dal včera krásny gól.Ak budeme mať tyhle hráča, ktoré potrebujeme, zdravé a vo forme, dáva nám to veľkú nádej, že môžeme byť pre každého nepríjemným súperom, “ povedal Pelt.

Pochvaľuje si, že v Rakúsku boli s hráčmi i manželky, priateľky a deti. “Je to taký neštandardné krok, ale brali sme to tak, že hráči budú dlho z domova, a chceli sme im vytvoriť čo najlepšie záverečnú prípravu. Sme s tým veľmi spokojní, je tu dobré prostredie. Ale rozhodujúce bude, až rozhodca 13. júna odpíska do píšťalky proti Španielom. Nemožno si plánovať, že proti Španielsku alebo Nemecku budeme vždy zahráva dobrý výsledok, ten sa dá urobiť len raz za čas. A verím, že to bude 13. júna, “dodala Pelta.