V Prahe dokázal poraziť všetkých súperov vrátane nasadenej jedničky Lukas Rosol a po zisku titulu mal jasno. Prvýkrát v kariére je u jeho mena dvojciferné číslo. Adam Pavlásek, 99. hráč rebríčka ATP.

“Z každej výhry mám radosť, ale v tomto prípade je v úspechu niečo navyše. Vyhral som domáci turnaj, postúpil do stovky. Dúfam, že sa v nej zabývate a budem stúpať ešte hore, “rozprával s úsmevom tenista, ktorý má za sebou dva víťazné debli v Davis Cupe, ale aj povesť hráča, ktorý niekedy v tréningu nedáva tenisu maximum. “Predtým som to trochu flinkal.Ale už vlani som tomu začal dávať viac – a je to poznať. ”

Bývalý priateľ Petry Kvitovej prežíva príjemné mesiace, aj keď v Prahe vyhral svoj prvý tohtoročný challenger, hoci bol už po štvrtýkrát vo finále.

Predchádzajúce tri neúspechy bohato vynahradilo nedávnej French Open. Do hlavnej súťaže sa dostal až na poslednú chvíľu ako “šťastný porazený” z kvalifikácie. V 1. kole vyhral päťsetovej bitku so Španielom Carballes a zistil, že už dozrel k veľkým zápasom.

“Vidím, že môžem na tejto úrovni hrať. Viac ma to namotivuje, aby som bol predtým v stovke rebríčka a nemusel hrať kvalifikácia, “radoval sa na Roland Garros a po porážke vo 2.bicykli ponáhľal do Prostějova na najväčší český turnaj.

Tam sa však nepresadil. “Jeho vyradenie mňa veľa mrzelo. Bolo to snáď najväčšie sklamanie z celého turnaja. Adam z viacerých dôvodov už potrebuje byť v stovke. Sú v tom pochopiteľne aj financie, ale hlavne hráč svetovej stovky už hrá predovšetkým turnaja ATP a na nich má zabezpečený štart v hlavnej súťaži, “komentoval Pavláskův neúspech šéf prostějovského tenisu a športový manažér Miroslav Černošek.

S uznávaným tenisovým bossom súhlasí tiež Jaroslav Navrátil. Nehrajúci kapitán daviscupového výberu a Pavláskův bývalý tréner si uvedomuje, že udržať sa v stovke je ľahšie ako sa do nej dostať.

“Keď ste v nej, hráte turnaja a čakáte na šancu.Trebárs narazíte na hráča z desiatky, využijete jeho slabšie deň a razom zase v rebríčku poskočíte. Za týždeň už nikto nebude riešiť, či bol unavený, alebo nie. Vy máte body. Preto je dôležité, aby Adamovo prešľapovanie na hranici stovky už netrvalo dlho, “uviedol Navrátil.

Tenista TK Agrofert už nechcel na vstup do vybranej spoločnosti dlhšie čakať. V pražskej Stromovke rázne zdvihol z antuky kľúč od dverí s menovkou Top 100. Hneď vzápätí zistil, čo obnáša priechod touto bránou. “V Kitzbüheli už mám istý štart v hlavnej súťaži,” vypozoroval s uspokojením Pavlásek.