Dominic Sibley bol školák, keď vo svojom treťom prvotriednom zápase o Surrey skóroval dievčenské storočie, a to dosť na to, aby si do uší vypichla najodolnejšiu légiu denigrátorov z grófskeho kriketu. Bol označený ako „talent“, bremeno, ktoré mu akoby prirástlo k pleciam. Snažil sa nájsť identitu na ovále. Naposledy som ho tam videl mlátiť a biflovať sa v T20, skôr ako som mal trochu misy, horlivý prispieť, ale takmer príliš horlivý, tá značka „talentu“, ktorá bola viditeľná len tak poskvrnená, Sibley sa to snažil ospravedlniť takmer minútu po minúta.

Nebolo skutočným prekvapením, keď vyrazil na diaľnicu M1 do Edgbastonu, ďaleko od očí, ktoré videli debut, dvojnásobne a premýšľal (vedome alebo podvedome), prečo nevideli iného.V roku 2018 dosiahol štyri storočia, keď sa Warwickshire presadil. Podporil túto formu v roku 2019 a prekonal bodovacie tabuľky divízie One s odstupom viac ako 1 300 behov – vrátane piatich storočí. A nebolo to všetko o behoch.

Sibley sa stráži v hornej časti objednávky a potom netopiere. A netopiere. A netopiere. Na Majstrovstvách čelil viac ako 3 000 loptám (žiaden iný pálkar sa nestretol s viac ako 2 005), strelil iba jednu šestku – a to od muža so silou dokázať veľa zasiahnuť. Prišiel „talent“.

Odvážny nový svet pálkovania „bez strachu“ spôsobil, že svetový pohár sa stal krbovou římsou ECB iba 44 rokov po tom, čo Anglicko usporiadalo prvé finále, takže práca skončila. Ale tento prístup nefungoval v testoch pre Jasona Roya a teraz za to zaplatil aj Jonny Bairstow.V 24 rokoch prešla Sibley krízou dôvery a formy, ktorej čelia mnohé zázraky tínedžerov, a ukázala sa presne ako taký pálkar, aký Anglicko do roku 2020 a nasledujúcich rokov potrebuje. Či bude môcť pokračovať v tejto ceste, sa ešte len uvidí, v hájoch je však veľa bowlingu, ktorý dosvedčí šírku jeho netopiera a silu jeho sústredenia. Môžu to byť staromódne cnosti, ale načasovanie Sibley môže byť také sladké, ako to bolo pri kompilácii 242 proti Yorkshire pred šiestimi dlhými rokmi.

Och, muž, ktorý v tejto sezóne čelil 2 005 loptám v divízii jeden, druhý Sibley?Sir Alastair Cook. Darren Stevens: Zase on?

Ľudia ma kontaktovali a pýtali sa, kto je tento Darren Stevens. „Nemôže byť profesionálnym športovcom,“ tvrdia. “Videl som fotografie.” Vysvetľujem, že je skutočne profesionálnym športovcom (a bude ním aj budúci rok – v 44 rokoch – po tom, čo Kent obnoví zmluvu, akoby mali na výber). Hovorím im, že je to kúzlo obchodníka so všestranným hráčom, ktorý pozná jeho hru a bez milosti aplikuje toto nous na skórovanie a branky bránok. Po 88 a 5-39 a 5-53 na Trent Bridge a 237 a 5-20 na Headingley len tento mesiac, pár záznamov dostalo tavernové ošetrenie.

Samozrejme, je za tým viac ako to . Stevens je typ profesionálneho kraja, ktorého nájdete v ktorejkoľvek sezóne od roku 1900 (možno 1800, ak interpretujeme krajského a profesionálneho liberála).Stevens jednoducho vie, kedy a ako sa zapojiť do hry – rovnako užitočný inštinkt, aký bol teraz, keď pastieri najskôr nabili niekoľko kúskov dreva do hlinitej pôdy Hampshire. Keď majstrovstvá okresu prešli počas sezóny do finále, prečítajte si viac

Pri bowlingu je tu alebo okolo neho: kratší a pomalší Glenn McGrath, ale rovnako náročný na vyrovnanie sa s džúsom na ihrisku, ktorý sa živí netopiermi, ktorých koncentrácia si bude možno vyžadovať trochu úsilia -bash-bosh z T20. Stále ide ďalej, dosť fit na to, aby sa vyrovnal s fyzickou stránkou, dosť silný na to, aby zvládol psychickú stránku. Pri odpaľovaní blokuje dobré a zasahuje zlé – tvrdo.Cíti, že je tiež jeho deň, a snaží sa zarobiť peniaze, pretože pozná hodnotu bowlingu a má niekoľko behov v banke.

Dvadsaťdva rokov po svojom prvom vystúpení v okresnom krikete sa zdá, že je zlepšovanie. Každý, kto sa stále zlepšuje v čomkoľvek, dve desaťročia od začiatku, si zaslúži všetku chválu na svete.Tom Abell: Pamätná sezóna

Hovorí sa, že kapitáni Anglicka majú ťažké časy, pretože nezískajte skúsenosti z domácej hry.Možno by sa mal Ed Smith pozrieť na Somersetovho Toma Abella, ktorý nemusí mať čísla na to, aby si zaručil miesto ako pálkar (alebo všestranný hráč), ale v 25 rokoch priniesol sezónu, na ktorú žiadny fanúšik Somersetu nikdy nezabudne – vo všetkých troch formáty hry.

Jeho muži mali bleskový štart v roku 2019, odjazdili Majstrovstvá kraja a zajazdili si za víťazstvom vo finále Jednodňového pohára, posledným v Lord’s, aby v ňom umiestnili trofej skrinka.Nevyhnutne prišla lepkavá škvrna a po piatich výhrach a remíze narazili na Jamieho Portera, Aarona Bearda, Petera Siddla a Simona Harmera a boli prepuknutí v Chelmsforde.

Nasledujúce štyri vyhrali. päť, ale nedosiahli maximum pri výbuchu T20, kým záplava bránok Kylea Abbotta a septembrová dážď nepotlačili ich šancu na úvodnú, romantickú, pekelne povedané, zaslúženú (ish) vlajku.

Abell odohral všetkých 14 zápasov Champo, prekonal priemery v odpaľovaní a chipoval s 13 bránkami na menej ako 25. A odohral aj všetky zápasy Jednodňového pohára. Robil všetko, čo mal, aby sa dostal cez skupinové fázy a vyraďovacie zápasy. A odohral všetky zápasy Blastu, druhý v priemere za Babar Azam, ale dosiahol štrajk o 28 vyšší ako Pakistanský reprezentant.A bol kapitánom vo väčšine týchto zápasov, pretože Lewis Gregory často nebol k dispozícii kvôli angažmán a zraneniu Anglicka.

Abell je typ hráča kriketu, ktorý by možno nikdy nehral za Anglicko alebo za franšízu. Mal by byť hráč ako on stlačený na okraj hry? Muži s powerpointmi si prídu na svoje, ale my fanúšikovia kriketu? My hovoríme nie. Facebook Twitter Pinterest Tom Abell v akcii pre Somerset. Fotografie: Alex Davidson / Getty Images Ravi Bopara: Skúsenosti sa počítajú

Keď chlapec Essex s polovičným úsmevom urobil pred 10 dlhými rokmi tri po sebe idúce testovacie stovky pre Anglicko, vyzerala jeho budúcnosť istá.Keď mu bol mentorom Alastair Cook, desať rokov by sa kúpal na č. 3 a hral tiež veľa kriketu s bielou loptičkou. Jeho rušná sladká drievka sa spolu s loptou zrodila ako praktická druhá struna.

Ale turisti zo Západnej Indie nasledovali Austrálčania a dokonca aj to, že mužstvo z roku 2009 preukázalo inú perspektívu pre Raviho po ľahkom výbere veľmi chladného Lionela Bakera a spol. V medzinárodnom krikete sa stal špecialistom na bielu loptu, ale bol vyradený po debakli majstrovstiev sveta 2015. Za Anglicko hral 171-krát a čoskoro tiež hral veľa franšízových kriketov, tak prečo by sa mal trápiť s povedzme domácim prostredím Chelmsford?Zdá sa, že stará zem má príťažlivosť, ktorá si vyžaduje únikovú rýchlosť vyššiu, ako dokáže Ravi zhromaždiť.

Takže muž, ktorý sa narodil vo východnom Londýne, našiel Essex podľa jeho vkusu (ako to mnohí robia) a vo veku 34 rokov , priniesol všetky tieto skúsenosti, najmä v obmedzenom zámorskom krikete. Tiež nosil tvár, ktorá vyžaruje pokoj, keď vyhráva, a spokojnosť, keď prehráva – tento rok to bol T20.

V priebehu piatich hier, ktoré musíte vyhrať, vyhral Essex, aby zdvihol trofej, Ravi nechal 219 odbehnúť 125 lôpt, rýchlosť úderu 175, vždy pod tlakom, a to raz von.Priemerne dosiahol v Champo takmer 40 (druhý za Cookom) a v Blaste chipoval 12 bránok, aby dosiahol priemerných 13 nájazdov vyšších ako ktorýkoľvek spoluhráč.

Ravi vždy vyzeral, akoby mal pocit, že hra prišla ľahko mu – pamätáš na tie výpadky, ktoré hovorili o mysliach inde? – ale teraz urobil svoju prácu a vyrastal, aby podložil nerozlučnosť výsledkami. Muž, ktorý by frustroval fanúšikov, nás teraz teší. Áno, je to pokoj, nie spokojnosť. Facebook Twitter Pinterest Ravi Bopara hrá v auguste za Essex proti Somersetu na majstrovstvách kraja. Fotografie: Nick Wood / Getty Images Daniel Vilas: Štekanie objednávok

Ďalším juhoafrickým žoldnierom, ktorý vyplával svoj dôchodok, plavbou po areáli divízie dva, ktorý trval dve storočia a tri päťdesiate roky na priemerných 34?Aké auto ste povedali, že by som dostal?

Keď Lancashire požiadal svojho veľkého Dána, aby vyštekal rozkazy v roku 2019, už sa osvedčil oveľa viac ako to hackované klišé, ale silní muži zvädli, keď boli požiadaní vyviesť Červenú ružu. S (metaforickými – nebol taký dobrý) rukavicami na jednej strane a rukavicami na druhej strane a hlavou plnou vítaných, ale zložitých dilem výberu, dostal Vilas takmer každé volanie. (Dobre, Liam Livingstone v T20 proti Essexu, viem). Kriketové rozhovory s County Cricket: Essex a Somerset nám poskytli špeciálnu sezónu Prečítajte si viac

Ak to bolo bohatstvo Lancashire s loptou, ktoré ich dostalo do propagácie, Plná časť hrala aj Vilasových 1 000 a viac ako takmer 80 zápasov. Jeho otec pricestoval do zálivu Colwyn Bay, kde bol Glamorgan marmalizovaný za 266 na ceste k ôsmim výhrám Lanky v sezóne, postup zabezpečený o 66 bodov.Vilas odohral 14 zápasov Champo, 12 zápasov Blast a 10 zápasov Jednodňového pohára; niekedy títo žoldnieri zarábajú svoje peniaze.