Aký je rozjazd roka priamo na ihrisku? “Ťažko sa mi rozbieha,” usmial sa Hlinka. “Ale cez voľné dni sme mali individuálne tréningové plány, takže sme nezaháľali a bude to v pohode. Do práce sa tešíme. “Vážne?

” Samozrejme. Je to naša hobby, ale predovšetkým je futbal naše zamestnanie. Dovolenke už bolo dosť, mesiac sme si vydýchli, takže ideme na to. ”

A podľa Marka Hlinku žiadnemu z ostravských futbalistov cez Vianoce kilá nepribudla. “Pokiaľ viem, tak v kabíne bolo všetko v poriadku. Takže je to dobré aj pokiaľ ide o našu životosprávu. ”

Čo sa týka vedenia mužstva, nič sa nemení. Tréner Radim Kučera a jeho asistenti Bronislav Červenka a Vít Baránek pri mužstve zostali.Len pre ďalšieho z nich, Petra Samce, šéfovia hľadajú iné trénerskej uplatnenie v klube.

Marek Hlinka tvrdí, že špekulácie o možnom Kučerová odchode v závere minulého roka nijako nevnímal. “Nie je to moja vec, je to na vedení klubu, na jeho majiteľovi. My hráči sme od toho, aby sme podávali výkony na ihrisku. Ostatné veci nás nemajú čo zaujímať. ”

Napriek tomu je novinkou novo zložená trénerská rada, v ktorej sú predovšetkým niekdajší špičkoví hráči a tréneri Zdeněk Nehoda, Petr Uličný a Marek Jankulovski.

” To môže pomôcť, skúsenosti takých ľudí sú dôležité. A hlavne pre naše mužstvo.Verím, že to bude dobré, “podotkol Hlinka.

A zdvihnúť by Baník mali aj posily. “Vyzerá to, že majiteľ do nich investuje,” uznal Marek Hlinka. “Je na realizačnom tíme a na majiteľovi, koho privedú. Ale verím, že každý, kto príde, bude kvalitný futbalista a pomôže klubu k záchrane. ”

Na úvod jarnej časti ligy Baník čaká 17. februára doma od 15.00 Slovácko.

” A hneď to bude zápas jari, aspon tak ho vnímam, pretože aj sa Slováckom bojujeme o tú záchranu. Bude to veľmi náročné, ale verím, že jar zvládneme, “povedal Marek Hlinka.

Už dnes Baník odohrá prvý prípravný zápas. Od 11.00 nastúpi v Bolatice proti třetiligovému Hlučín.