Sigma, ktorá od roku 1984 patrí medzi tradičné prvoligové celky, za posledné štyri sezóny dvakrát zostúpila, ale vždy sa okamžite dokázala vrátiť. Podarilo sa jej to v roku 2015 a aj tento rok, kedy FNL dominovala.

“Návrat do ligy bol pre nás povinnosťou, všetci ho očakávali. Oslava preto hneď neprepukla v plnej paráde, postupne si ale každý uvedomí, že sme základný cieľ splnili, “uviedol olomoucký tréner Václav Jílek.

Jeho tím v sezóne po úvodných troch remízach v začiatku jesene v následných 22 zápasoch stratil len trikrát as prehľadom si zabezpečil postup. V Znojme to pre Sigmu bola už siedma výhra v rade a dvadsiata v sezóne.

Olomouc za postupom nasmeroval už v 3. minúte Chor. Znojmo malo šancu udržať sa v stretnutí v 25.minúte, ale Motal vo vyloženej šanci vôbec netrafil bránku. Namiesto toho vzápätí vypálil chóry a gólmanom vyrazený loptu dorazil do bránky Manzia. A ešte do polčasu chór zvýšil, potom čo hlavou zužitkoval ideálnu center Vepřek.

Reprezentant do 21 rokov Chor navyše krátko po zmene strán zavŕšil hetrik, keď mu pred prázdnu bránku nahral Zahradníček. Bol to už jeho 16. zásah v sezóne av tabuľke strelcov sa priblížil spoluhráčmi plsko, ktorý vedie poradie kanonierov so 17 gólmi.

“Je príjemné, že sa mi podarilo dať tri góly. Dôležitejšie sú ale tri body a postup. Hovorili sme si pred zápasom, že posledný krok bude najťažší.Všetci ale makali naplno a výhru sme si zaslúžili, “povedal Chor.

Znojmo vzápätí znížilo gólom Holuba, navyše hralo od 66. minúty presilovú hru po zbytočnom vylúčení Manzii, ale Sigma už si postupový výsledok ustrážila. “Vo výhru a postup som veril zhruba štvrť hodiny pred koncom. Hrali sme takticky dobre a výsledok sme si ustrážili, “konštatoval Jílek.

Rozdielne pocity prežíval na lavičke Znojma tréner Radim Kučera. “Chceli sme Sigmu poraziť. Bral som to ako každý iný zápas. Sigma ale bola na rozdiel od nás efektívny v koncovke, “povedal Kučera po štvrtom zápase bez výhry za sebou.

Sám v minulosti patril k oporám obranných radov Olomouca a priznal, že v kútiku duše Sigma návrat do ligy prial . “Mám radosť z ich postupu a fandím im.Tímy ako Sigma Olomouc a Baník Ostrava patrí do prvej ligy. Dúfam, že Olomouc vydrží v prvej lige dlhší čas, “dodal Kučera.

Znojmo – Olomouc 1: 4 (0: 3)