Trinásť sekúnd. Tak krátko trvalo hráčom Teplíc, než v 50. minúte využili plzenskej zaváhanie pri rozohraní rohu a strelili vedúci gól zápasu. Vec, ktorú vyviedli Jan Kopic s Martinom Zemanom, vytočila domáceho trénera Roman Pivarník. Obaja hráči sa navyše ani nepokúsili o návrat, čo sa im na západe Čiech bude len ťažko odpúšťať.

Čo sa stalo? Kopic si vzal balón k rohovému zástavky. Potom uvidel blížiaceho sa Zemana, rozhodil rukami a v tej chvíli sa dotkol balóne. Za Zemanom ale stál Teplický Krob. Celú situáciu dobre videl a využil ju. Stihl vziať balón, ktorý už bol v hre nestrážený nikým z plzenskej dvojice, žmurkol na rozhodcu, či môže pokračovať v hre.Arbiter nereagoval, tak rozbehol bleskovú akciu, ktorá viedla k vedúcemu teplickému gólu.

“Videl som, že išiel k lopte Jan Kopic alebo Martin Zeman, ako to prevalil, mrkol som na rozhodcu, rozbehol sa a šli sme dopredu.Bolo šťastie, že som to videl a rozhodca to nechal, “vysvetľoval Krob. “Určite to mali ako signál, chceli nás prekvapiť a rýchlo rozohrať, nevyšlo im to.”

Lídrovi ligy ale nečakaný pokus o signál vôbec neklaplo. “Chceli nás prekvapiť a urýchliť to, podobne to robili v Příbrami, ale už je to ohrané, rozhodca to ponechal a dali sme z toho gól,” dodal Krob.

Potom, čo Teplice výborne zvládli brejkové situácii, domáci tréner Pivarník od pľúc vynadal obom svojim hráčom.Kopic ani Zeman sa totiž neobťažovali s návratom na vlastné polovicu, len ako omráčení zostali stáť pri zástavky a sledovali, ako ide súper po ich kiks do vedenia.

“Čo ma viac naštvalo, je ochota hráčov sa šprintom vrátiť späť. Keď padol gól, stáli ďalej (Kopic sa Zemanom) u rohovej zástavky a bavili sa spolu. Hubník medzi tým bežal sto metrov späť a stihol to, aj keď sme potom dostali gól, “nechápal Pivarník.

” Kopi hovoril, že to chcel rozohrať, asi si to trošku rozmyslel a dotkol sa balóne. Hlúpa chyba, Tepličtí to využili, “mrzelo plzeňského záložníka Tomáša Hořava.

” zazmätkoval, urobil chybu, potom druhú, že sa asi nevracal, to už som ani nevidel.Samotného ho to mrzí úplne najviac, nerád by som do toho ďalej rýpal. Určite sa z toho ponaučí, “snažil sa myslieť pozitívne.

Plzeň potom dostala ešte jednu bránku, v závere ale zabrala. Tomáš Hořava z penalty a následne Marek Bakoš vyrovnali a zachránili pre domáce aspoň bod.